میزان بارندگی ها در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد
میزان بارندگی ها در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد
رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین بارندگی های سامانه اخیر تا ساعت ۱۵.۳۰دقیقه امروز سیزدهم اردیبهشت ماه در شهر دهدشت به میزان ۳۲میلیمتر گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،ولی بهره مند روز پنجشنبه افزود: این سامانه همچنین در شهرهای دوگنبدان ۲۹.۵،سی سخت ۲۸,یاسوج ۲۶و لیکک ۲۰میلیمتر باران داشته است.

وی بیان کرد: طی بازه زمانی ذکر شده در ایستگاه تحقیقات کشاورزی امامزاده جعفر هم حدود ۲۹ میلیمتر باران باریده است.

بهره مند تاکید کرد: این سامانه بارشی تا روز شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه در استان فعالیت خواهد داشت.

وی تصریح کرد: افزایش سرعت وزش باد و رعد و برق از دیگر پدیده‌ای هواشناسی استان طب ۴۸ساعت آینده است.

هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این درباره ورود سامانه بارشی قوی به جو استان هشدار قرمز صادر کرده است.

در این اطلاعیه تاکید شده بود : باران شدید باران،خیزش گرد و خاک،رگبار رعد و برق ،وزش باد نسبتا شدید و تگرگ در مناطق مستعد از ویژگی های این سامانه بارشی است.

بهره مند خاطرنشان کرد:صاعقه ،جاری شدن روان آب طغیان رودخانه ها،سیلابی شدن مسیل ها،ریزش سنگ در نواحی کوهستانی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از مهم‌ترین خطرات این سامانه بارشی است.

رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از مستقر شدن عشایر در مناطق مرتفع،پرهیز از فعالیت های کوهنوردی ،خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و تنظیم آب ورودی استخرهای پرورش ماهی از توصیه هایی است که شهروندان برای به حداقل رساندن خسارت ها باید رعایت کنند.

Visits: 1