مصوبه واردات خودروی فوتبالیست‌ها ابطال شد
مصوبه واردات خودروی فوتبالیست‌ها ابطال شد
مصوبه هیأت وزیران در مورد واردات خودرو از سوی بازیکنان تیم ملی فوتبال توسط هیأت عمومی دیوان عدالت عمومی باطل شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در جلسه امروز سه شنبه ۲۸ آذر ماه به بررسی مصوبه هیأت وزیران در مورد واردات خودرو توسط بازیکنان تیم ملی و کادر فنی فوتبال پرداخت.

در این جلسه قضات عضو این هیأت با استناد به بند نهم از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در حوزه رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی که از وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران است، اختصاص مجوز واردات یک دستگاه خودروی سواری به هر کدام از بازیکنان تیم ملی فوتبال و کادر فنی را مصداق تبعیض ناروا دانست.

 همچنین اعمال ماده ۱۳ قانون دیوان عدالت اداری که زمان اجرای آرای ه‍یات عمومی را مشخص می‌کند به رای گذاشته شد و با پذیرش آن، تاریخ ابطال مصوبه به زمان صدور آن بازگشت، از این رو بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال که پیش از این اقدام به واردات خودرو کردند نیز مشمول رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری می‌شوند.

یکی از درخواست‌های بازیکنان تیم ملی برای تعیین پاداش صعود به جام جهانی دریافت مجوز ورود خودرو به کشور بود، پس از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی ۲۰۲۲ به اعضای تیم از طرف ریاست جمهوری حواله خودرو داده شد که البته تعداد افرادی که این مجوزها را دریافت  و خودروهای وارد شده در یک سال اخیر حواشی زیادی ایجاد کرده است.

Visits: 3