مسئله اشتغال جوانان دغدغه اصلی مردم است
مسئله اشتغال جوانان دغدغه اصلی مردم است
امام جمعه گچساران گفت: مسئله اشتغال جوانان دغدغه اصلی مردم است و مردم ما دین‌دار و پایبند به انقلاب هستند و مسوولین نیز تلاش کنند .

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عنایت هاشمی منش، در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت‌های این هفته گفت:۲۵ آذرماه روز تحقیق و پژوهش است، تحقیق و پژوهش نیاز اساسی هر کشوری برای رشد، توسعه و پیشرفت است و قرآن کریم نیز انسان را به تعقل و تفکر دعوت کرده است چراکه کسب علم قدرت و آگاهی به همراه دارد.

وی ادامه داد: دوشنبه ۲۷ آذرماه روز وحدت حوزه و دانشگاه و سالروز شهادت شهید مفتح است. وحدت حوزه و دانشگاه گفتمان اصیل انقلاب اسلامی است.

امام جمعه گچساران تصریح کرد: بنابراین اتحاد در جامعه است که می‌تواند موجب پیشرفت جامعه شود و حوزه و دانشگاه باید پرچم‌دار این وحدت باشند در بیانیه گام دوم انقلاب بهترین راه برای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه ترسیم‌شده است که امیدواریم حوزه و دانشگاه در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی منش عنوان کرد: روز یکشنبه سالروز شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها است و امیدواریم مردم گچساران بازهم با شرکت در مراسمات سوگواری دهه دوم فاطمیه ارادت خود به ساحت اهل‌بیت علیهم‌السلام را نشان دهند. مراسم محوری این روز از مکان روگذر تا بوستان شهدای گمنام خواهد بود که تقاضا داریم همه اقشار مختلف مردم در این مراسم شرکت داشته باشند.

امام‌جمعه گچساران اظهار کرد:۲۶ آذرماه روز حمل‌ونقل عمومی است که از همه جهادگران این عرصه تشکر می‌کنم و از مسئولان نیز انتظار داریم که مشکلات این عزیزان را مرتفع کنند.۲۷ آذرماه روز جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری نام‌گذاری شده است و این عنوان را نظام مقدس جمهوری اسلامی به سازمان ملل پیشنهاد داد و این روز هم تصویب شد.

وی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی پرچم‌دار و علم‌دار مبارزه با خشونت و افراطی‌گری است و اگر بخواهیم دنیا عاری از خشونت شود پس چاره این است که مرکز خشونت باید خاموش شود و مرکز خشونت امروز رژیم صهیونیستی است و تا این مرکز خاموش نشود ظلم همچنان وجود دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی منش گفت: امروز مرکز خشونت دولتمردان آمریکایی، انگلیس مکار و هم‌پیمانان آن‌ها است و امروز جوانان باغیرت محور مقاومت دشمنان را به افول نزدیک کرده‌اند و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک نابودی مراکز خشونت و افراطی‌گری را شاهد باشم.

وی ادامه داد: این روزها فضای کشور و استانمان به عطر شهدای خوش‌نام معطر شده است، شهدایی که اسوه ایستادگی، جوانمردی، مقاومت و پایمردی هستند، عصر امروز نیز شهرمان میزبان سه شهید گمنام است و اما آنچه مهم است حرکت در مسیر شهدا است و هدف شهدا مبارزه با ظلم و ستمگری در عالم بود شهدا مخالف بی‌حجابی و بی‌عفتی بودند و امروز راه شهدا ادامه دارد.

امام‌جمعه گچساران بیان کرد: در بحث اختلاس چای دبش ردپای برخی عوامل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دیده می‌شود و آنچه مسئله است باید برای مردم تبیین شود چرا این‌همه دلار فقط در اختیار یک شرکت گذاشته می‌شود و مردم انتظار دارند از سران قوا که ریشه فساد در کشور را قطع کنند و برخورد قاطع نیز صورت گیرد.

خطیب جمعه گچساران اضافه کرد: سفر اخیر ریاست محترم جمهوری به روسیه دستاوردهای خوبی داشته است، اما مردم باید نتیجه این حرکت‌ها و اقدامات را در اشتغال، معیشت وزندگی‌شان ببینند. نکته دیگر اینکه متأسفانه در بازار نظارت آن‌چنانی وجود ندارد و کالاها باقیمت‌های مختلف عرضه می‌شود متولیان امر باید در بازار نظارت کنند و در این راستا جدیت داشته باشید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی منش خاطرنشان کرد: مسئله اشتغال جوانان همچنان دغدغه اصلی مردم است و مردم ما دین‌دار و پایبند به انقلاب هستند و مسوولین نیز تلاش کنند و در حل مشکلات جوانان جدیدت داشته باشند بنابراین هیچ‌وقت خدمات هیچ دولتی را زیر سؤال نبرده و نمی‌بریم، اما اگر جایی هم کوتاهی صورت گرفته حتماً باید تذکر داد.

Visits: 3