مسؤولان در راستای محرومیت‌زدایی آب در کهگیلویه و بویراحمد چه کردند؟
مسؤولان در راستای محرومیت‌زدایی آب در کهگیلویه و بویراحمد چه کردند؟
مدیرعامل آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمعیتی بیش از ۲۳ هزار نفر از نعمت آبرسانی پایدار بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، آب حیاتی ترین کالای مورد نیاز بشر است، اهمیت این کالای استراتژیک در سالهای اخیر و با افول منابع آب شیرین و خشکسالی های متمادی بیشتر هم شده است.

در استان کهگیلویه و بویراحمد که همه مدعی هستند استان پر آبی است اما تغییرات اقلیمی و کاهش شدید منابع آبی باعث شده دسترسی‌ها به آب پایدار با چالش‌هایی روبرو شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمد در همین خصوص گفت: یکی از تدابیر دولت برای عبور از بحران آبی در استان تخصیص اعتبار ویژه برای مناطق محروم روستایی و با عنوان پروژه‌های جهاد آبرسانی است.

امید صالحی ادامه داد: در دو سال اخیر در این بخش بالغ بر ۱۰۲ روستا با جمعیتی بیش از ۲۳ هزار نفر از نعمت آبرسانی پایدار بهره‌مند شدند.

وی گفت: با همکاری خوب استاندار و مجموعه بسیج سازندگی توانستیم در زمینه پیشرفت فیزیکی پروژه های محرومیت زدایی در میان ۳ استان اول ایران جای بگیریم و همین امر هم باعث شد در فاز دوم پروژه‌های محرومیت‌زدایی برای بیش از ۶۰۰  روستای محروم استان پیش بینی تعریف پروژه و انجام عملیات اصلاحی صورت بگیرد.

صالحی عنوان کرد: در همین سرفاریاب امروز دو پروژه فعال برای مرمت و مقاوم سازی خط انتقال آب و اصلاح بیش از ۱.۵ کیلومتر از شبکه های توزیع آن با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال و برای جمعیتی بیش از یکصد هزار نفر در حال اجرا است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان گفت: اولویت تأمین آب با مصارف شرب است، سیاست هم این است که استفاده حداکثری از منابع جاری و روی زمین باشد تا منابع زیرزمینی حراست شوند، در این منطقه نیز رویکرد ما هم معطوف به همین سیاست است با این تفاوت که در سایر حوزه ها و مطالباتی که مردم دارند نیز کمک‌هایی مطابق قانون داشته باشیم.

Visits: 1