مذاکرات سریال «پایتخت» طولانی‌تر از مذاکرات هسته‌ای!
مذاکرات سریال «پایتخت» طولانی‌تر از مذاکرات هسته‌ای!
هفته گذشته بود که مهدی نقویان مدیر سیمافیلم در جمع خبرنگاران اطلاع داد که مذاکره ما با عوامل «پایتخت» به بن بست نرسیده است اما به نظر می‌رسد که مذاکرات سریال«پایتخت» از مذاکرات هسته‌ای طولانی‌تر شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از پایگاه خبری هنرآنلاین،هفته گذشته بود که مهدی نقویان مدیر سیمافیلم در جمع خبرنگاران اطلاع داد که مذاکره ما با عوامل «پایتخت» به بن بست نرسیده است. او همچنین گفت: طرح هایی رسید و بعد یک طرح مشترکی که ۲ طرف روی آن اتفاق نظر داشتند، انتخاب شد و غیر از این اتفاق جدیدی رخ نداده است. گام بعدی قرارداد بستن با عوامل است چون «پایتخت» و همه برندهای دیگر این مدلی است که جمع کردن بازیگر و عوامل شان سخت است و با یک نفر طرف نیستیم.

نقویان در انتها حساسیت سریال پایتخت را عامل بروز شایعه‌های مثل شایعه تولید فیلم سینمایی پایتخت دانست.

ما که نمی‌دانیم آقایان پشت درهای بسته و در مذاکرات از چه سخن می‌گویند و در چه راستایی مذاکره می‌کنند اما به نظر می‌رسد اگر مذاکرات هسته‌ای و ۱+۵ هم بود تا کنون باید به یک نتیجه‌ای می‌رسید. این همه بالا و پایین برای ساخت فصل جدید سریال پرمخاطب تلویزیون برای چیست؟ آیا واقعا طرح مناسبی وجود ندارد یا قدرت تعامل برای بازگشت چهره‌هایی که مواضعی با صداوسیما دارند،وجود ندارد؟

از سوی دیگر مرکز سیمافیلم یکی از مراکزی است که سال‌ها در حوزه سریال و فیلم فعالیت دارد و سریال‌های فاخری نیز تولید کرده است. قاعدتا چنین مجموعه‌ای فردی باید بر مسند مدیریتش بنشیند که ارتباطات قوی و گسترده‌ای با طیف هنرمندان و تهیه‌کنندگان داشته باشد و اساسا از جنس آن‌ها باشد. انتصاب یک مدیر جوان  انقلابی که شاید در حوزه مستندسازی سیاسی و تاریخی مهارتی داشته باشد، از همان ابتدا هم چندان گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسید و در طی یکسالی که از حضور ایشان در این مجموعه گذشته است، تا حدودی ثابت شده است که سیما فیلم از توانایی کامل تعامل و مذاکره با همه طیف‌های هنرمند برخوردار نیست.

درست از زمانی که مدیر اخراج شده شبکه‌ پنج سیما به عنوان مدیر سیمافیلم منتصب شد، سیمافیلم تبدیل به یک حیاط خلوت شد و با حضور پیمان جبلی به عنوان رئیس صداوسیما انتظار می‌رفت تا این مسائل و این انتصابات نادرست برطرف شود اما با انتصاب مهدی نقویان به عنوان مدیر این مجموعه، تمامی معادلات به هم ریخت.

گفتنی است، به نظر می‌رسد حضور چند تهیه‌کننده پیشکسوت و توانمند به عنوان مشاور در کنار نقویان  می تواند تنها راهکار فعلی برون رفت از بحران های سیمافیلم باشد تا این مشاوران با تجربه بتوانند تجربیات خود را در اختیار نقویان قرار دهند و از ارتباطشان با اهالی هنر نهایت استفاده را ببرند.

Visits: 9