محلات کم برخوردار کشور زیر چتر بیمه‌های درمانی رفتند
محلات کم برخوردار کشور زیر چتر بیمه‌های درمانی رفتند
مدیر کل سلامت خانواده و نظام ارجاع سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات تعداد بیمه شدگان در محلات کم برخوردار کل کشور را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود مشایخی با اشاره به اینکه بیمه سلامت یک سازمان بیمه‌گر پایه در خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت و درمان است، گفت: بیمه سلامت در حال حاضر بیش از ۴۴ میلیون نفر بیمه شده دارد.

مدیر کل سلامت خانواده و نظام ارجاع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بر اساس قانون تمامی افراد باید تحت پوشش بیمه باشند، از این جهت در بحث عدالت در سلامت اول دهک‌های پایین مورد توجه قرار گرفتند، به‌ ویژه سه دهک‌ اول جامعه به صورت رایگان و با مصوبه مجلس و حمایت دولت در سال گذشته (۱۴۰۱) و با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی بیمه شدند.

 وی تصریح کرد: این سه دهک کاملا رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، علاوه بر این با همکاری ستاد توانمندی محلات کم برخوردار و‌ سایر نهادهای ذی ربط ۲۰۲۰ منطقه در کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، بنابر این بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هم در این محلات بیمه سلامت رایگان شدند.

مشایخی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۲ دو دهک دیگر نیز به مجموعه بیمه شدگان رایگان اضافه شدند، لذا در حال حاضر بیش از ۱۲ میلیون نفر در این ۵ دهک بیمه رایگان دارند، برای دهک های ۶ تا ۹ نیز تخفیفات حق بیمه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بیش از ۳۳ میلیون نفر در بیمه سلامت تحت پوشش بیمه رایگان هستند.

مدیر کل سلامت خانواده و نظام ارجاع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در ۳۱ استان کشور و در مجموع بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دارای بیمه رایگان هستند که به تفکیک تعداد محلات کم برخوردار و تعداد بیمه شدگان در هر استان در اینفوگرافی ذیل آمده است.

Views: 2