متقاضیان پیش ثبت نام انتخابات مجلس ۲۶شهریور منتظر دریافت پیامک وزارت کشور باشند
متقاضیان پیش ثبت نام انتخابات مجلس ۲۶شهریور منتظر دریافت پیامک وزارت کشور باشند
حدود ۴۹ هزار متقاضی پیش ثبت نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه ( ۲۶شهریور) منتظر دریافت پیامک از نتیجه صحت سنجی مدارک بارگذاری شده به صورت خود اظهاری در پنجره واحد انتخابات وزارت کشور باشند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، دومین همایش معاونان سیاسی استانداری ها و روسای ستادهای انتخاباتی سراسر کشور با موضوع ” هرچه باشکوه تر برگزار کردن انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ” روز سه شنبه در سالن اجتماعات پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد.

در ابتدای این همایش یک روزه سید محمد تقی شاهچراغی معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات طی سخنانی از همکاری همه دستگاه ها و شورای نگهبان در تعامل مطلوب در راستای برگزاری انتخابات امسال و اعلام به موقع نتایج صحت سنجی مدارک متقاضیان پیش ثبت نام انتخابات مجلس قدردانی کرد.

 مدیرکل دفتر امور انتخابات وزارت کشور با تاکید براینکه نتیجه نهایی صحت سنجی از مدارک ارسال شده متقاضیان پیش ثبت نام تا ۲۶ شهریور ماه ۱۴۰۲  اعلام می شود، افزود: در این تاریخ برای بیش از ۴۸ هزار نفر متقاضی پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی پیامکی ارسال خواهد شد که هر فرد می تواند نتیجه صحت سنجی مدارک خود اظهاری را در پنجره واحد وزارت کشور به آدرس keshvar.moi.ir مشاهده و پیگیری کند.

اسلامی با اشاره به اینکه متقاضیان از ساعت ۸ صبح فردای آن روز می توانند وارد سامانه پنجره واحد انتخابات شوند و نتایج صحت سنجی ۶ دستگاه از مدارک خود را ببینند، افزود: نتایج صحت سنجی هر دستگاه در مورد هر فرد به صورت یک آیکون نمایش داده می شود که اگر قرمز باشد موضوع نقص مدارک مطرح است و شرح آن نیز برای فرد متقاضی ثبت نام، شرح داده شده است.

وی گفت: داوطلبانی که به صورت سبز رنگ نتیجه صحت سنجی مدارک خود را دریافت می کنند با کد رهگیری اعلام شده می توانند در ۲۷ مهر ماه امسال وارد سامانه ثبت نام نهایی برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شوند.

اسلامی با تاکید بر اینکه رد صحت سنجی مدارک هر فرد به معنی احراز  یا عدم احراز نیست، گفت : طبق قانون افراد امکان ثبت اعتراض خود را از ۲۶ شهریورماه تا ۲ مهرماه دارند و می توانند در صورت رفع اشکال و نواقص مدارک و دریافت تاییدیه ۶ دستگاه مربوطه، کد رهگیری برای ثبت نام نهایی دریافت کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با تصریح این مهم که طبق قانون فرصت پاسخ دادن ۶ دستگاه متولی به اعتراض متقاضیان پیش ثبت نام تا ۲۶ مهرماه یعنی یک روز قبل از برگزاری ثبت نام نهایی تعیین شده ، گفت : براساس قانون ثبت نام نهایی نیز که از ۲۷ مهرماه آغاز می شود به صورت الکترونیکی برگزاری خواهد شد.

در جلسه همایش سراسری معاونان سیاسی استانداری ها و روسای ستادهای انتخاباتی سراسر کشور، محمد حسن صادقی مقدم معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان  و سید مجید میر احمدی معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور گزارشی در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر برگزار شدن انتخابات امسال ارائه کردند.

صادقی مقدم با اشاره به دسیسه های مختلف دشمن گفت: دشمن از همه تجارب گذشته خود در قالب جنگ ترکیبی علیه نظام اسلامی ایران استفاده کرد اما قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران که اتکا به قدرت مردم و حمایت های آنان دارد، تاکنون باعث شکست دسیسه های دشمن شده است.

وی با اشاره به اهمیت اتکا به آرا مردم گفت: نظام اسلامی با سازوکارهای قانونی در مسیر برگزاری انتخاباتی سالم و با مشارکت حداکثری گام بر می دارد و شورای نگهبان وظیفه نظارت بر اجرای آن را برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان به دنبال چابک سازی در عرصه های مختلف نظارت بر انتخابات است ، گفت: شورای نگهبان با سازماندهی بروز شده و تشکیلاتی نظارتی منسجم برای برگزاری انتخابات امسال آمادگی کامل دارد.

صادقی مقدم در پایان با اشاره به وظیفه اجرایی وزارت کشور در برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان تاکید کرد : تعامل بین وزارت کشور و مجلس خبرگان به خصوص در موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات در کمال مطلوب است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور هم طی سخنانی در این همایش با اشاره به راهبردهای اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای برگزاری انتخابات امسال و اهمیت آن تاکید کرد: ما اطمینان می‌دهیم که انتخابات در یک امنیت کامل برگزار شود و با هیچ  مشکل امنیتی مواجه نخواهیم بود.

طبق قانون جدید انتخابات، پیش ثبت نام متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۱۶ مرداد امسال آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ مرداد ماه ادامه داشت.

در مرحله پیش ثبت نام از متقاضیان داوطلبی مجلس شورای اسلامی ۴۸ هزار و ۸۴۷ نفر مدارک هویتی خود را در سامانه پنجره واحد خدمت وزارت کشور بارگذاری کردند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

Views: 1