لوله گذاری ۲۴۹ هزار کیلومتری آب در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد
لوله گذاری ۲۴۹ هزار کیلومتری آب در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد
مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی دو سال اخیر بیش از 168 هزار کیلومتر شبکه توزیع و حدود 81 هزار کیلومتر خط انتقال در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، امید صالحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی دو سال اخیر اقدامات خوبی برای توسعه آبرسانی در کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته و در بخشی از پروژه‌ها که مشخصاً مرتبط با محرومیت‌زدایی و جهاد آبرسانی است، مشارکت و همراهی ارزشمند بسیج سازندگی قابل توجه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد افزوو: در حوزه پروژه‌های محرومیت‌زدایی در هفته‌های اخیر شاهد بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به روستاهای گردوه، بطاری، گندی خوری علیا و سفلی و وسطی و لیراب با اعتبار ۶۸میلیون ریال بودیم.

وی ادامه داد: این پروژه نیز از سلسله افتتاحیه های ما در حوزه جهاد آبرسانی است که با اجرای ۴۴۰۰ متر لوله گذاری آب جمعیتی بالغ بر ۱۳۰۰ نفر پایدار شد.

امید صالحی بیان کرد: تا کنون ۹۸ روستا با جمعیت ۲۱ هزار و ۳۹۰ نفر با اعتبار یک هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال در حوزه جهاد آبرسانی به طور کامل آبرسانی شده اند و هم اکنون در ۲۵ روستا پروژه آبرسانی در حال اجرا با پیشرفت فیزیکی بالا حتی تا ۹۰ درصد است.

مدیرعامل آبفا در خصوص جزئیات عملیات اجرایی انجام شده این پروژه ها، اظهار داشت: اجرای ۱۰ مخزن با ظرفیت ۱۲۳۵ متر مکعب، اجرای ۸۱ هزار کیلومتر خط انتقال و اجرای ۱۶۸ هزار کیلومتر شبکه توزیع بخشی از اقدامات ما در پروژه های جهاد آبرسانی بوده است.

وی افزود: البته این تنها کار ما نبوده در یاسوج حدود ۶۰ کیلومتر بهسازی و توسعه شبکه های آب را عملیاتی کردیم، آب شهر چرام و روستای سرگچ را با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد با توسعه ۲ کیلومتر خطوط آب برای جمعیت سه هزار نفری با تلاش همکاران پایدار کردیم همچنین در این شهر برای تصفیه خانه فاضلاب در چند ماهه اخیر ۴۰۰ میلیارد ریال تزریق اعتبار شد تا با سرعت بهتری ابنیه و تاسیسات تصفیه خانه تکمیل شود، در دیشموک ۳۲۰۰ متر از شبکه با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان اصلاح شد، در تنگ سرخ نیز اصلاح شبکه آب روستا با اعتبار ۱۷ میلیارد ریالی برای جمعیت یک هزار و ۱۰۰ نفری این منطقه نهایی شد.

 صالحی خاطر نشان کرد: اینها بخشی از خدمات آب و فاضلاب در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد است، در کنار آن توجه به سلامت آب و پایش مستمر آن برای اطمینان از آّ شرب مصرفی مردم اولویت مهم برای ما بوده است که از طریق رهگیری استعلامات مراکز بهداشت به این مهم می‌رسیم.

Visits: 1