فهرست شعب منتخب عرضه ارز اربعین اعلام شد
فهرست شعب منتخب عرضه ارز اربعین اعلام شد
بانک مرکزی فهرست شعب عرضه ارز اربعین حسینی از طریق 6 بانک عامل در سال 1402 را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، بانک مرکزی برای موضوع ارز زائرین اربعین حسینی اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است تا این زائرین با کمترین مشکل بتوانند به این زیارت بروند. 

محمد رضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی، در این زمینه می گوید: برخلاف سال های گذشته که دلار یا یورو در اختیار زائرین قرار می گرفت، امسال به زائرین ۲۰۰ هزار دینار ارز پرداخت خواهد شد.

پیش از این شرایط دریافت و بانک های عامل توزیع کننده ارز اربعین به شرح زیر  اعلام شده بود:

۱ـ فروش ارز (اسکناس) به زائرین به صورت دینار عراق حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار دینار عراق به هر زائر به نرخ فروش اسکناس ETS، که معادل ریالی آن حدود ۶۲ تا ۶۵ میلیون ریال است.

۲ـ فروش ارز به زائرین بالای ۵ سال، از تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۴

۳ـ فروش ارز در شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، صادرات، تجارت، پارسیان، سپه و پست‌بانک

۴ـ فروش ارز به زائرین محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.

۵ـ سرپرستان خانوار با در دست داشتن  مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه سرپرست خانوار و کارت ملی  اعضای خانوار)  و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین از طریق بانک‌های تعیین‌شده اقدام نمایند.

۶- فروش ارز تنها به زائرانی انجام خواهد شد که در سامانه سماح ثبت‌نام نموده‌اند و مجوز خرید ارز (کد پیگیری مربوط) را دریافت کرده‌اند.

بنابراین گزارش، متقاضیان می توانند برای دریافت ارز اربعین به شعب منتخب شش بانک تجارت، ملی ایران، سپه، صادرات، پارسیان و پست بانک مراجعه کنند. 

فهرست شعب منتخب عرضه ارز اربعین حسینی شامل بانک‌های، تجارت، ملی،‌سپه، صادارت، پارسیان، پست بانک است.

Visits: 2