صحرایی: احکام جدید رتبه‌بندی برخی معلمان بزودی صادر می‌شود
صحرایی: احکام جدید رتبه‌بندی برخی معلمان بزودی صادر می‌شود
وزیر آموزش و پرورش گفت: صدور احکام رتبه‌بندی معلمانی که اعتراضشان وارد بوده است، بزودی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در کارگروه‌های سی‌وهفتمین اجلاس رؤسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنایت تروریستی شاهچراغ، اظهار کرد: باید اولین سازمان که از آن جوان که با دست خالی یک تروریست را گرفته است، تقدیر کند، آموزش و پرورش باشد.

وی با بیان اینکه مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور باید مدارس تحول‌آفرین را شناسایی کنند، اظهار کرد: مدیران باید مرحله به مرحله مدارس تحولی را شناسایی و رصد کنند.

صحرایی با بیان اینکه مدارس تحولی خاص مدارس دولتی است، تصریح کرد: غیر از مدارس دولتی بقیه مدارس هم باید در مسیر تحول قرار بگیرند. مدارس تحولی که شناسایی شدند باید به صورت شبکه در سراسر کشوربرای یک هدف و آن هم «یادگیری از یکدیگر» به هم وصل شوند.

وی بر معرفی فعالیت‌های سرآمد، کارها و معلمان نمونه تأکید کرد و گفت: باید سامانه‌ای باشد که این‌ فعالیت‌ها و افراد معرفی شوند و بقیه هم به آن مراجعه کنند.

وزیر آموزش و پرورش به آموزش مستمر اشاره و خطاب به مدیران سراسر کشور تأکید کرد: هر کار بزرگی که بخواهیم انجام دهیم باید به آموزش آن توجه کنیم و آموزش را سرلوحه کار قرار دهیم. دوره‌های آموزشی باید به صورت دقیق معرفی شوند؛ ما تحول صفر یا صدی نداریم، بلکه تحول امری تدریجی است.

صحرایی به رتبه‌بندی معلمان هم اشاره کرد و ادامه داد: اعتراضات رتبه‌بندی بررسی‌ شده و فرایند صدور احکام رتبه‌بندی افرادی که اعتراضشان وارد بوده، به‌زودی و به تدریج ابلاغ خواهد شد.

وی در ادامه به موضوع آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان هم اشاره کرد و گفت: باید دو سال بعد از اتمام رتبه‌بندی، آیین‌نامه این موضوع بازبینی شود و به تصویب هیأت وزیران برسد. پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و شورای عالی آموزش و پرورش باید آیین‌نامه رتبه بندی را بنویسند و همه باید به آنها کمک کنند.

Views: 1