شوک قلعه نویی در گل گهر تمام شد !
شوک قلعه نویی در گل گهر تمام شد !
گل گهر فصل را شبیه مدعیان آغاز کرد و به نظر هدف این تیم در فصل جدید بمراتب بزرگتر از فصل های گذشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ورزش سه ، برد پرگل برابر فولاد در هفته اول، توجه بیشتری را به سمت گل گهر جلب کرده است. البته که این تیم طی سه فصل حضور امیرقلعه نویی روی نیمکتش از یک تیم تازه وارد به لیگ برتر تبدیل به یکی از رقیبان جدی برای تیم های بزرگ شد. با این وجود بعد از سه فصل حضور در جمع مدعیان در این فصل این باشگاه با اهداف بزرگتری و با جذب مربی خارجی و بازیکنان جدید پا به مسابقات گذاشته است. محمد اسفندیارپور مدیرعامل این باشگاه که امروز در شبکه خبر حضور پیدا کرده بود در ارتباط با شرایط این فصل تیمش گفت:”فصل جدید برای گل گهر با تغییرات زیادی شروع شد.” 

شوک قلعه‌نویی در گل ‌گهر تمام شد!

او افزود:” ما فصل گذشته از هفته بیست و سوم تغییرات اساسی داشتیم و آن جدا شدن سرمربی تیم بود. طبق توافق با فدراسیون و براساس مسئولیتی که مجموعه گل گهر برای خودش تعریف کرده با فدراسیون توافق کردیم آقای قلعه نویی به تیم ملی برود. هدفمان کمک به مجموعه تیم ملی بود. این شوک اتفاق افتاد و باعث ایجاد تغییراتی شد.” 

مدیرعامل گل گهر همچنین گفت:” باید تصمیم می گرفتیم و آن زمان مربی های خارجی و داخلی مدنظرمان آزاد نبودند. گزینه دیگر هم این بود که با دستیار اول آقای قلعه نویی ادامه بدهیم. آقای الهویی هم جزو جوانان آینده دار فوتبال ایران است و الان هم عضو کادرفنی تیم ملی است. نمی خواستیم ترکیب تیم به هم بخورد و از طرفی فرصت را در اختیار یک جوان ایرانی قرار دادیم که این بخشی از رسالت ورزشی ما درمجموعه گل گهر است. با این وجود این شرایط دست به دست هم داد تا آن نتایج به دست آمد.” 

اسفندیاری پور در بخش دیگری از صحبت هایش گفت:” در ابتدای فصل تغییر مربی در دستور کارمان بود. ماگزینه های مختلفی مدنظر داشتیم و در نهایت با اوزینیدیس به توافق رسیدیم.” 

او در بخش دیگری از صحبت هایش درباره شایعات پیرامون قرارداد دو میلیون دلاری ماریوس اوزینیدیس سرمربی یونانی این فصل تیمش گفت:” اینها خبرهایی است که بعضی رسانه ها منتشر می کنند. اما چنین عددی درست نیست. ما برای دو فصل با ایشان قرارداد بستیم.” در اینجا مجری برنامه می گوید که از نظر ترنسفرمارکت ارزش اوزینیدیس ۵۰۰ هزار یورو اعلام شده و برای دو فصل در حدود یک میلیون دلار خواهد شد که اسنفدیارپور تایید می کند با مبلغی نزدیک به این مبلغ با سرمربی خارجی قرارداد بسته اند. 

بخش دیگری از صحبت های مدیرعامل گل گهر درباره مساله سقف بوده این باشگاه بود:” من فکر می کنم بودجه یکی از پارامترها است و مهم اینست که قائل به چه باشیم. گل گهر چند هدف و ارزش دارد که مسئولیت پذیری، پاسخگویی و شفافیت است و این را در عملکرد مالی باشگاه نشان داده و می دهیم. شرکت گل گهر جزو بنگاههای صنعتی بزرگ کشور، یک شرکت بورسی است که سهامدار عمده است و  از سنوات گذشته(سال ۹۷) باشگاه در قابل شرکت در قانون تجارت ثبت شده و همه هزینه ها در کدال ثبت شده و قابل دسترسی است.” 

او با بیان اینکه این باشگاه امسال در حدود ۲۰ درصد افزایش بودجه داشته درباره اینکه اگر مربی ایرانی می آوردند در هزینه هایشان صرفه جویی می شد گفت:” خیلی فرقی نمی کرد و بستگی به مربی ایرانی دارد. مربی ایرانی در حد متوسط داریم که تقریبا هم قیمت اوزینیدیس است. ” 

مدیرعامل گل گهر گفت:” بر باشگاههایی که وابسته به شرکتهای بورسی هستند نظارت بیشتری اعمال می شود. شاید حرف هایی در رسانه ها باشد اما چون باید به نهادهایی پاسخگو باشیم همه چیز شفاف است.” او درباره حضور مدیربرنامه ها در فوتبال ایران هم گفت:” باشگاه گل گهر عملکردش گواه این قضیه است که در چارچوب قوانین فدراسیون وسازمان لیگ رفتار می کند. چه این فصل چه در فصول گذشته…” 

او در بخش دیگری از صحبت هایش به ماجرای اریک بایناما بازیکن گابنی پرداخت که باعث شد هفت امتیاز از استقلال در لیگ بیست و یکم کسر شود:”مدیربرنامه این بازیکن خارجی است. البته الان فضای خوبی برای صحبت نیست. آنزمانی که باید به ما فرصت می دادند که صحبت می کردیم این اتفاق نیفتاد. ما در پرونده بایناما حق را به خودمان می دادیم. دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال اشتباه کرد و خودش هم نپذیرفت. انها استعلام گرفتند و کارت را صادر کردند اما بعد جور دیگری نشان دادند. ما نهادی نبودیم که بتوانیم مدارک بازیکن را بررسی کنیم یا استعلام بگیریم. متاسفانه در شرایط خیلی خوبی بود که این شوک به تیم وارد شد اما توانستیم جایگاه چهارم را به دست بیاوریم. 

اسفندیار پور در ارتباط با اخباری که درباره قرارداد گادوین منشا بازیکن سابق این تیم منتشر شده گفت:” قرارداد منشا قبل از حضور من بوده است. مبلغ چهارصد هزاردلار درست نیست و ما اصلا در گل گهر چنین قراردادی با این مبلغ نداریم.”

مدیرعامل گل گهر درباره اهداف این باشگاه درفصل جدید گفت:” همه تیم ها باید برای قهرمانی بجنگند. اما اینکه چه تیمی مدعی باشد شاید به خیلی مسایل مانند زیرساخت، منابع و مدیریت بستگی دارد. یکی از اشکالات در فوتبال ما اینست که پرونده تیمها با پایان فصل بسته می شود و ثبات و پایداری در برنامه ها وجود ندارد. خیلی از این مسایل به زیبایی در دستورالعمل صدور مجوز حرفه ای به آن پرداخته شده است؛ هوادار، زیرساخت و درآمدزایی کمک کند باشگاه شرایط خوبی داشته باشد.

Visits: 0

  • منبع خبر : ورزش سه