شرایط برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در فارس مهیاست
شرایط برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در فارس مهیاست
مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس گفت: شرایط برای برگزاری باشکوه مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در فارس در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ مهیاست و تدابیر و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،محمد رضایی، چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: جلسات منظم ستاد انتخابات برای برگزاری این انتخابات در ۲ حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز برگزار شده است.

وی ادامه داد: مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان بناست به شکل الکترونیکی برگزار شود که دوره‌های آموزشی جدید ویژه عوامل شعب هم اینک در حال اجرا است.

رضایی اظهار کرد: همانند مرحله اول انتخابات، هیات استانی بررسی تبلیغات استانی نیز فعالیت خود را به منظور اجرای دستورالعمل‌های هیات اجرایی مرکزی در بحث تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی و همچنین برنامه‌ریزی و اجرای مقررات لازم برای برخورداری نامزدها از فرصت برابر استفاده از امکانات تبلیغاتی آغاز کرده است.

استان فارس دارای ۱۵ حوزه انتخابیه و ۱۸ کرسی نمایندگی مجلس است که حوزه انتخابیه شیراز و زرقان دارای چهار نماینده و ۱۴ حوزه دیگر هر کدام یک نماینده دارند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان فارس در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد به دور دوم کشیده و نمایندگان سایر حوزه‌های انتخابیه در دور نخست مشخص شدند.

در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان ۲ نفر از چهار کاندیدای نمایندگی مجلس یازدهم در این حوزه انتخابیه یعنی روح الله نجابت و جعفر قادری در این دوره منتخب شدند و علیرضا پاک فطرت، ابراهیم عزیزی، سید اسماعیل حسینی و رحمت الله مرزوقی برای کسب ۲ کرسی باقیمانده در مرحله دوم با هم رقابت خواهند کرد.

در حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز اسفندیار عبداللهی و سیروس سجادیان به مرحله دوم راه یافته‌اند که تکلیف سه کرسی باقیمانده فارس یعنی۲ حوزه انتخابیه شیراز و زرقان (۲ کرسی) و مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد (یک کرسی) در انتخابات روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ مشخص خواهد شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه جاری و همزمان با سراسر کشور در استان فارس برگزار شد.

Views: 3