شب یلدا شادی به خانه ۷۳۲ زندانی بازمی‌گردد
شب یلدا شادی به خانه ۷۳۲ زندانی بازمی‌گردد
خادمان حرم امام رضا علیه‌السلام، یک پویش را از اول امسال برای آزادی 732 پدر و مادر زندانی جرائم غیرعمد شروع کرده‌اند، بعضی از افراد زندانی تاکنون آزاد شده‌اند و بعضی‌ها در آستانه آزادی هستند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، «بیش از یک سال است که پدرم به دلیل بدهی در زندان است؛ نه سال تحویل کنارمان بود، نه یلدای سال گذشته. ای کاش امسال یلدا بابا خانه باشد.» اینها را آرین رمضانی می‌گوید.

خادمان امام رضا(ع) این روز‌ها برای خوشحال کردن بچه‌هایی مثل آرین، دست به کار شده و با پویش نذر امام رضا(ع) برای آزاد‌سازی زندانیان جرائم غیرعمد کار آزادی این افراد را پیگیری می‌کنند. خادمان دو اقدام انجام می‌دهند؛ رضایت گرفتن از شاکی و اگر نتوانستند، با کمک خیران بدهی افراد را جمع‌آوری و به طلبکاران پرداخت می‌کنند.

آزادی زندانیان نیازمند از جمله برنامه‌های همیشگی خادمان امام رضا(ع) است و از آذر‌ماه سال ۹۹ پویش نذر هشتم راه‌اندازی شد و طی آن حدود هزار و ۱۰۰ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند. سال ۱۴۰۱ هم با وساطت خادمان رضوی ۱۰ نفر از هموطنان مقیم خارج از کشور که ساکن کشورهایی مانند اتریش، آلمان، آمریکا و کویت بودند، ۳۰ میلیارد ریال جمع‌آوری و ۶۰ زندانی را آزاد کردند.

پویش نذر امام رضا(ع) از ابتدای امسال برای آزادی ۷۳۲ پدر و مادر زندانی در دستور کار قرار گرفته که به همت خادمان رضوی این افراد یا آزاد شده و یا در آستانه آزادی قرار دارند. برای این کار به بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز است. حمید خادمعلی، یکی از خیران فعال در آزادی زندانیان می‌گوید: «سهم هر خانواده ایرانی در آزادی این افراد، فقط ۱۶ هزار تومان است.»

Visits: 4