شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی از نخبگان برای مشارکت در پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس دعوت کرد
شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی از نخبگان برای مشارکت در پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس دعوت کرد
شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی از نخبگان برای مشارکت در پیش ثبت‌نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دعوت کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی از نخبگان برای مشارکت در پیش ثبت‌نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دعوت کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

ملت شریف، مقاوم، آگاه و انقلابی ایران اسلامی!

برگزاری انتخابات دو نهاد مهم نظام جمهوری اسلامی در اسفند ۱۴۰۲ با توجه به شرایط عمومی کشور، از جمله مهمترین رخدادهای انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر است. چشم دوست و دشمن به مشارکت مردم در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری است. شاید به همین دلیل بر خلاف تمام دوره‌های گذشته، تنور انتخابات در روزهای نخستین امسال توسط امام خامنه‌ای روشن شد و ایشان از مسئولان مرتبط، تعیین راهبرد برای چهار محور مهم «مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت انتخاباتی» را مطالبه کردند و همه ارکان انتخابات را برای تحقق انتخاباتی «خوب، سالم و با مشارکت بالا» فراخواندند.

شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) همانطور که پیش از این در مقاطع مختلف اعلام کرده، رسالت خود می‌داند تا با شبکه‌سازی از میان رویش‌های فرهیخته و انقلابی، در حوزه‌های مختلف از جمله عرصه سیاسی، با حضور فعال و مسئولانه برای تشکیل مجلس خبرگانی متشکل از علمای مردمی، شجاع، بصیر، انقلابی و مجلس شورایی متشکل از نمایندگانی مردم‌باور، شفاف، صریح، مطالبه‌گر، انقلابی، متعهد و متخصص سهم خود را ایفا کند. در همین راستا از همه فرهیختگانی که از نظر علمی، عملی و اخلاقی، شاخص خدمتگزاری بی‌منت و صادقانه در سنگر مجلس شورای اسلامی را در خود می‌بینند و در کارنامه فعالیت‌های‌شان به جریان‌های قدرت و ثروت وابستگی ندارند و در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و پیگیری مطالبات مردم و امام امت با کسی رودربایستی ندارند، دعوت می‌کند تا از فرصت قانونی پیش ثبت‌نام انتخاباتی در تاریخ ۱۶ تا ۲۲ مرداد استفاده کنند، حتی اگر حضورشان در رقابت انتخاباتی همچنان قطعی نشده باشد.

حضور فعالانه نیروهای انقلاب، قطعا سبب امیدواری بدنه اجتماعی دلداده به ارزش‌های انقلاب اسلامی و کمک به تحقق مطالبه رهبری انقلاب در خصوص «مشارکت و رقابت» در انتخابات پیش رو خواهد شد و زمینه را برای استفاده از فرصت‌ها در روزهای آینده فراهم می‌کند. ما معتقدیم که ادامه چرخه معیوب گذشته #دیگه_بسه و نباید با جامعه نخبگانی نیروهای انقلاب اینگونه برخورد کرد و باید با برنامه‌ریزی منسجم بین نیروهایی که بینش‌ها و ارزش‌های مشترکی دارند، انحصار ایجاد شده در معرفی افراد و لیست‌های قبیله‌ای و سهمیه‌ای که بعضا براساس روابط فامیلی و تشکیلاتی به بدنه رأی‌ساز اما خسته از وضع موجود تحمیل می‌شود، شکسته شود و چهره‌های امتحان پس داده که همواره در بزنگاه‌ها و بحران‌ها کنار مردم و ارزش‌های انقلاب بوده‌اند، فرصت حضور پیدا کنند.

ما تمام ظرفیت خود را برای تحقق انتخاباتی که «مشارکت و رقابت» در آن به شکل مطلوبی وجود داشته باشد، به کار می‌گیریم و از مجموعه‌های سیاسی دیگر نیز دعوت می‌کنیم در همین راستا قدم بردارند. امیدواریم مجریان و ناظران انتخابات نیز با انتخاب راهبردهای درست، برای تحقق چهار مطالبه امام جامعه در تحقق مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت انتخاباتی، تمام توان خود را به کار بگیرند.

Visits: 2