شاهچراغی: مجریان انتخابات نگذارند شائبه طرفداری از کاندیدایی ایجاد شود
شاهچراغی: مجریان انتخابات نگذارند شائبه طرفداری از کاندیدایی ایجاد شود
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: مجریان انتخابات در تمام مراحل و فرآیند برگزاری این رویداد مهم سیاسی نباید اجازه دهند حتی شائبه طرفداری از کاندیدایی ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمدتقی شاهچراغی، معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور ظهر امروز در همایش فرمانداران و بخشداران استان سمنان در سالن جلسات غدیر استانداری سمنان اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده توسط استاندار سمنان، تاکنون اقدامات انتخابات در استان سمنان به‌خوبی شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: در ادامه هم ضرورت دارد تا از شعب اخذ رأی پیش‌بینی‌شده به‌صورت میدانی و دقیق بازدید صورت گیرد و به‌صورت مستمر، تمام ملاحظات و تمهیدات لازم در شعب اخذ رأی به‌منظور آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات سالم و مطلوب پیش‌بینی شود.

شاهچراغی ادامه داد: در قانون جدید انتخابات، آمادگی کامل شعب اخذ رأی یک روز قبل از رأی‌گیری مورد تأکید قرار گرفته و بر همین اساس، اقدامات اجرایی، برنامه‌ریزی ‌شده و در حال اجراست.

رئیس ستاد انتخابات کشور عنوان کرد: پیش‌بینی‌های مناسبی برای تسهیل در دسترسی عموم مردم به شعب باید انجام شود و آمادگی کامل روند اخذ رأی امری ضروری و حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، دستگاه‌های اجرایی در استان سمنان موظف هستند تا در حد مقدورات و بضاعت خود اعم از نیروی انسانی و تجهیزات در بحث انتخابات همکاری کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تأکید کرد: دقت لازم و کافی در انتخاب متصدیان برگزاری انتخابات در شعب اخذ رأی در دستور کار ستاد انتخابات استان و شهرستان‌ها قرار گیرد و همه افراد از مجریان انتخابات تا داوطلبان، با اجرای دقیق و تمکین از قانون انتخابات در تضمین سلامت انتخابات نقش‌آفرینی کنند.

شاهچراغی ادامه داد: ارائه آموزش‌های لازم پیرامون قانون انتخابات ویژه تمام متصدیان ستاد انتخابات استان از دیگر مواردی است که باید در قالب کارگاه‌های آموزشی به‌منظور اشرافیت کامل و برگزاری هرچه بهتر انتخابات مدنظر باشد.

وی اظهار کرد: اطلاع‌رسانی به‌موقع و انتشار جامع و مدون اخبار و اطلاعات مرتبط با روند برگزاری انتخابات برای آحاد اقشار مردم امری ضروری است و در تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو تأثیر شایانی خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: انتخابات نماد وحدت و همبستگی ملت برای تعیین سرنوشت خودشان است و رعایت اخلاق سیاسی و انتخاباتی در این مسیر موجب افزایش مشارکت می‌شود و تضمین‌کننده امنیت و پیشرفت کشور است.

شاهچراغی گفت: امیدآفرینی بین مردم از طریق به‌کارگیری اقدامات مطلوب و اطلاع‌رسانی دستاوردها و موفقیت‌های به دست آمده و حضور میدانی مدیران در رفع مشکلات مردم از مواردی است که باید در راستای حفظ سرمایه اجتماعی نظام و افزایش اعتماد عمومی در دستور کار مسؤولان قرار گیرد.

وی گفت: رعایت اصل بی‌طرفی همواره در تمام سطوح انتخابات مورد تأکید بوده و خط قرمز ستاد انتخابات کشور است.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: متصدیان و مجریان انتخابات در تمام مراحل و فرآیند برگزاری انتخابات حتی نباید اجازه دهند شائبه طرفداری ایجاد شود و در اصل، ما امانت‌دار رأی مردم هستیم و به مُر قانون عمل خواهیم کرد.

Visits: 1