سی‌ان‌ان: گذرگاه رفح امروز هم باز نخواهد شد
سی‌ان‌ان: گذرگاه رفح امروز هم باز نخواهد شد
شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع متعددی گزارش داد که بازشدن گذرگاه رفح امروز جمعه هم به منظور ورود کاروان کمک‌های اولیه به غزه بعید به نظر می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» به نقل از منابعی اعلام کرد که با توجه به وجود موانع در مذاکرات میان رژیم صهیونیستی، مصر و آمریکا، باز کردن گذرگاه رفح برای رساندن کاروان کمک‌های اولیه به غزه بعید است.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، یک منبع آگاه از گفت‌وگوها درباره این این پرونده بین اشغالگران، مصر و ایالات متحده به این شبکه گفت: من درباره عبور کامیون‌هایی که قرار است روز جمعه از رفح بگذرند نمی‌توانم نظر دهم؛ وضعیت بی ثبات است.

مقامات آمریکایی گفته‌اند که وضعیت هنوز ناآرام است و توضیح داده‌اند که علاوه بر نگرانی در مورد اطمینان از تحویل کمک‌ها، نیاز به تعمیر جاده از سمت مصری گذرگاه نیز وجود دارد.

دیروز رسانه‌های مصری گزارش دادند که گذرگاه رفح روز جمعه برای ورود کمک‌ها به نوار غزه باز خواهد شد. خبرنگار المیادین در این باره اظهار داشت: موانع سیمانی برداشته شده و دروازه عبور از سمت مصر باز شد.

قاهره صبح دیروز، پنجشنبه اعلام کرد که «عبدالفتاح السیسی»، رئیس‌جمهور مصر و «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا طی یک تماس تلفنی توافق کرده‌اند که «کمک‌های بشردوستانه را از طریق گذرگاه رفح به شکلی پایدار به نوار غزه برسانند».

Visits: 1