سکونت اتباع در شعاع ۵۷ هکتاری حرم شاهچراغ ممنوع شد
سکونت اتباع در شعاع ۵۷ هکتاری حرم شاهچراغ ممنوع شد
استاندار فارس با اشاره به وقوع ۲ حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ در کمتر از یک سال گفت: سکونت اتباع در شعاع ۵۷ هکتاری حرم شاهچراغ ممنوع شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد هادی ایمانیه ظهر امروز در نشست خبری که به‌مناسبت فرا رسیدن هفته دولت برگزار شد، درباره بحث امنیت حرم مطهر شاهچراغ اظهار داشت‌: با مشورت معاون سیاسی امنیتی استانداری اگر صلاح باشد فیلم ورود تروریست تا انتهای ماجرا برای رسانه‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

وی افزود: در حادثه تروریستی شاهچراغ؛ امنیت حرم با سه لاین امنیتی پوشش‌ داده می‌شود اینکه هم شهید داده‌ایم و هم با ورود جدی و رشادت نیروهای امنیتی و حراستی این مهم را در کم‌ترین زمان ممکن خنثی کرده‌ایم بی‌انصافی است که بگویم امنیت تامین نبوده است.

استاندار فارس ادامه داد: اینگونه نیست که از حادثه‌ شاهچراغ که ۱۰ ماه گذشته عده‌ای را مسلح کرده باشیم اگر کسی وارد شود به رگبار بسته شود!

ایمانیه گفت: تمام سعی این است که فضای حرم حالت امنیتی و پادگانی به خود نگیرد و باید با موضع امنیت حرم ظریف برخورد کرد.         

استاندار فارس به اقدامات امنیتی بیشتر برای حرم اشاره کرد و گفت: در این راستا تقویت هر چه بیشتر دوربین‌ها و ایجاد دستگاه‌های بازرسی بدنی بیشتر، عدم سکونت و حضور اتباع غیرایرانی در بافت ۵۷ هکتاری حرم و استقرار دستگاه‌های چهره‌زنی و همچنین برگزاری مانور به جهت تقویت و آموزش نیروهای امنیتی مستقر در حرم در دستور کار است.

استاندار فارس همچنین گفت: امنیت حرم مطهر سید‌علی‌الدین‌‌ حسین با مصوبه شورای عالی امنیت کشور هفته گذشته به سپاه واگذار شد.

۸۳۷ پروژه عمرانی هفته دولت در فارس به بهره‌برداری می‌رسد

وی در ادامه به تشریح جزئیات برنامه‌ها و افتتاح پروژه‌ها پرداخت و اظهارداشت: ۸۳۷ پروژه با اعتبار ۴۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان امسال به مناسبت هفته دولت در استان فارس به بهره‌برداری خواهد رسید که پارسال ۷۸۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۶ هزار میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در استان افتتاح شد که شاهد رشد ۶ برابری پروژه‌ها هستیم.

وی افزود: بیشترین پروژه با ۱۲۶ پروژه و ۳۷ هزار میلیارد ریال مربوط به شهرستان شیراز و به در ادامه شهرستان‌های سپیدان، داراب، کوهچنار، خفر، قیر و کارزین، لار، فسا، نورآباد، کازرون، خنج، سرچهان، استهبان، جهرم، اوز، لامرد، آباده و فیروزآباد بشترین پروژه‌ها را به خود اختصاص داده اند.

استاندار فارس با تصریح بر اینکه در بحث رتبه‌بندی اعتباری نیز از ۴۵۹ میلیارد ریال اعتبار پروژه‌های هفته دولت امسال استان، ۱۰۰ هزار میلیارد ریال مربوط به شهرستان نی‌ریز به دلیل افتتاح کارخانه فولاد غدیر این شهرستان است، پروژه فولاد غدیر نی ریز با اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد ریال، فولاد کوار ۸۹ هزار میلیارد ریال و آزادراه شیراز ـ اصفهان با ۶۰ هزار میلیارد اعتبار از شاخص‌ترین پروژه‌هاست.

ایمانیه در ادامه با بیان اینکه صنایع و اداره‌کل صمت استان بیشترین سهم اعتبارات را در پروژه‌های هفته دولت داشتند و اظهار کرد: در بین سازمان‌های استان، شهرداری‌ها با ۱۴۵ پروژه و ۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان راهداری ۱۰۶ پروژه با ۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس در رتبه سوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه آزاد راه شیراز اصفهان، بیمارستان امام حسین (ع) فسا و ساختمان سد هایقرفیروز آباد پروژه‌های با بیش از ۱۰ سال سابقه بوده که در دولت سیزدهم به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ شغل مستقیم و ۳۰ هزار اشتغال غیر مستقیم پروژه‌های هفته دولت استان فارس ایجاد می‌کند که ۲۷ هزار میلیارد تومان اعتبار پروژه‌ها توسط بخش خصوصی تامین شده است.

Views: 1