سه کارگر فارس به عنوان نخبه ملی کشور انتخاب شدند
سه کارگر فارس به عنوان نخبه ملی کشور انتخاب شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به بازدید میدانی مدیران دستگاه های اجرایی وزارت کار در فارس از کارخانجات و کارگاه ها در هفته کارگر امسال گفت: برای اولین بار سه کارگر نمونه این استان به عنوان نخبه های ملی انتخاب شدند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،وحید خداپرست دوشنبه در نشست خبری فرهنگ کار را عالی ترین تصویر سازندگی و تحول آفرینی دانست و با بیان اینکه حیات یک ملت، برگرفته از این فرهنگ است افزود: کارگران، موتور محرکه تولید و پویایی اقتصاد هستند و همواره در این عرصه برای اعتلای کشور کوشیده اند.

وی با اشاره به پیشرفت هایی که به واسطه نبوغ و تلاش های بی وقفه جامعه کارگری فارس در سطح استان، حاصل شده است یادآور شد که هفته کار و کارگر، فرصتی برای پاسداشت مقام کارگرانی است که در مسیر توسعه و تعالی فارس از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند.

رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در فارس به نقش و جایگاه جامعه کارگری استان در تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: کارگران سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند که در عرصه کار و تولید، نقش آفرینی می‌کنند.

خداپرست از تدوین برنامه هایی در سطح استان فارس در راستای مشارکت کارگران در حوزه جهش تولید خبر داد و با اشاره به سرفصل برنامه های اجرایی در هفته کارگر، تاکید کرد: معرفی الگوهای جامعه کار و تلاش در قالب جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه، یکی از شاخص ترین دستور کارهای مهم در این هفته است.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که بر خلاف سالهای گذشته، این بار مدیران شورای هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در فارس با حضور میدانی در کارگاه ها و کارخانجاتی که اقدامات شاخص انجام داده اند تلاش خواهند کرد تا با برپایی یک میز خدمت در همان واحدها، گامی بزرگ برای حل مشکلات کارگاه ها و کارخانجات در حوزه های مختلف خدماتی، اجتماعی و فرهنگی بردارند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه امسال برای اولین بار، سه کارگر نمونه استان به عنوان کارگران نخبه ملی در جشنواره امتنان کشوری انتخاب شده اند، افزود: این منتخبین در طول هفته کارگر با مقام معظم رهبری و سایر مقامات کشوری نیز دیدار خواهند داشت و از آنان تجلیل می شود.

خداپرست، انتخاب سه کارگر نمونه و برتر از فارس برای اولین بار در سطح کشور را نشان از انتخاب صحیح الگوهای کار و تلاش در استان تلقی کرد و یادآور شد که یک کارگر در بخش خدمات ، یک کارگر و یک گروه کار نیز از بخش کشاورزی برگزیده شده اند.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان تشکلات کارگری با مقامات استانی، از غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدای کارگری و تجلیل از جانبازان و ایثارگران کارگر در استان و شهرستان ها و همچنین کارگران آسیب دیده ناشی از کار به عنوان برخی از برنامه های هفته کارگر نام برد و توضیح داد که برگزاری دوره های آموزشی و همایش تکریم از کارگران زن در واحدهای تولیدی و جامعه هدف، برگزاری جشنواره امتنان و تجلیل از کارگران، گروه های کار و واحد های نمونه، برگزاری جشن بزرگ کارگری در شرکت شهرک های صنعتی شیراز و نواحی صنعتی استان و ارائه خدمات رایگان مجموعه های فرهنگی، ورزشی و تفریحی کارگران استان فارس به متقاضیان جامعه هدف، برخی دیگر از این برنامه ها است.

جشن بزرگ کارگری با حضور کارگران و خانواده آنها، اجرای همایش پیاده روی و ورزش جامعه کارگری، استقرار میز خدمت در مصلی های نماز جمعه با حضور مدیران کل دستگاه های عضو شورای هماهنگی و تشکلات عالی کارگری و کارفرمایی استان، بازدید از کارخانجات موفق تولیدی در راستای تحقق شعار سال و برگزاری میز خدمت در کارخانجات فارس، سرفصل دیگری از برنامه هایی است که به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در طول هفته کارگر در سطح استان برگزار خواهد شد.

۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر نام دارد و از ۵ الی ۱۱ اردیبهشت به نام هفته کار و کارگر نام گرفته است.

Visits: 1