سرکرده داعش در ادلب سوریه کشته شد
سرکرده داعش در ادلب سوریه کشته شد
گروه تروریستی داعش در یک فایل صوتی خبر داد که سرکرده این گروه در شمال غرب سوریه کشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز شامگاه امروز پنجشنبه خبر داد که ابوالحسین الحسینی القرشی سرکرده گروه تروریستی داعش کشته شده است.

 تروریستهای داعش در یک فایل صوتی خبر دادند که ابو عمر سخنگوی این گروه تروریستی نیز توسط سرویس اطلاعات ترکیه بازداشت شده است. القرشی در آذر ماه گذشته، جانشین ابو حسن الهاشمی القرشی شده بود.

«ابو عمر المهاجر» سخنگوی وقت داعش در این فایل صوتی ابو الحسین الحسینی القرشی را به عنوان سرکرده جدید این گروه معرفی کرده و خواستار بیعت با او شده بود. داعش خبر داد که الحسینی در درگیریهای ادلب کشته شده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اردیبهشت ماه گذشته ادعا کرد که نیروهای سازمان اطلاعات این کشور(MIT) سرکرده گروه تروریستی داعش در سوریه را طی عملیاتی کشته‌اند.

وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: ابو حسین القریشی، سرکرده داعش طی عملیاتی که توسط نیروهای سازمان اطلاعات این کشور در سوریه انجام شد، کشته شده است.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه به مبارزه با گروههای تروریستی بدون تبعیض ادامه خواهد داد، افزود: ابو حسین القریشی از مدتها پیش تحت رصد سازمان اطلاعات ملی ترکیه بود.  بر خلاف گفته رئیس جمهور ترکیه، یک منبع امنیتی، گفت: تروریستی که ترکیه اخیرا او را از پا در آورده، ابو حسین القرشی سرکرده داعش نبوده است.

Visits: 2