سردار سلیمانی: محو رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین توفیق جهان اسلام در گام دوم است
سردار سلیمانی: محو رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین توفیق جهان اسلام در گام دوم است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: غرب با همه توان آمده است که از فروپاشی رژیم صهیونیستی جلوگیری کند؛ تحولات بزرگی در راه است، تردیدی نداریم بزرگ‌ترین توفیقی که نصیب جهان اسلام در گام دوم می‌شود محو رژیم صهیونیستی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین پیش از ظهر امروز در اولین جشنواره اعطای نشان اقتصاد مقاومتی استان اصفهان با بیان اینکه در جریان یک حادثه بزرگ تاریخی قرار داریم، اظهار کرد: مواجهه بین غرب و اسلام ریشه‌های طولانی دارد که برای شناختن حادثه اخیر باید به سابقه این مواجهه توجه کرد؛ از زمانی که اسلام در شبه‌جزیره عربستان متولد شد و خداوند متعال پیامبر اعظم (ص) را برای نجات بشریت مقام نبوت بخشید و اسلام توانست قلوب ملت‌ها را تسخیر کند از جهت شرق برخورد با اسلام با مواجهه جدی روبرو نشد؛ اما از سمت غرب مواجهه جدی شد.

وی با بیان اینکه اسلام در دوره‌ای توانست اسپانیا را فتح کند و بخش‌هایی از فرانسه هم اسلام را پذیرفتند، گفت: اما غرب بار دیگر اسپانیا را از مسلمانان پس گرفت وقتی دقیق‌تر به این مسئله نگاه می‌کنیم صهیونیست پشت این ماجرا بود، این در حالی است که در ظاهر مسیحیان در این مواجهه بودند.

سلیمانی با بیان اینکه هدف آن‌ها تصرف تا قلب مسلمانان و فتح بیت‌المقدس به‌عنوان جبهه اول مسلمانان بود، عنوان کرد: آن‌ها برای دستیابی به این هدف به یک لشکرکشی گسترده تحت عنوان جنگ‌های صلیبی دست زدند؛ در هجوم اول غرب که یهود و صهیونیست طراح آن بودند بیش از یک میلیون نفر لشکریان صلیبی بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: امروز شما این قساوت‌های صهیونیست‌ها را می‌بینید آن روز هم هر مسلمانی در مقابل آن‌ها قرار می‌گرفت از دم تیغ می‌گذراندند؛ این جنگ‌ها ۲۷۰ سال طول کشید و حتی  دوره‌ای فلسطین در اشغال صلیبیون قرار گرفت که صلاح‌الدین ایوبی آن سرزمین را پس گرفت.

وی اذعان کرد: آن‌ها در جنگ جهانی اول فرصت را مغتنم شمردند و سرزمین‌های دولت عثمانی را بین خودشان تقسیم کردند ترکیه امروزی را به بازماندگان عثمانی شکست‌خورده دادند و باقیمانده امپراطوری عثمانی را بین خود تقسیم کردند و عنوانش را کشورهای تحت‌الحمایه گذاشتند.

صهیونیست‌ها برای از بین بردن اسلام فلسطین را اشغال کردند

سلیمانی با بیان اینکه فلسطین، اردن و عراق به انگلیسی‌ها سپرده شد، ادامه داد: انگلیسی‌ها یک فرماندار به فلسطین فرستادند که یک یهودی بود و وقتی وارد این سرزمین شد ارتشی از یهودیان صهیونیستی راه انداختند؛ آن‌هایی که در ۳۰۰ سال جنگ نتوانستند فلسطین را فتح کنند از راه نفوذ، قراردادها و سازمان‌های جهانی محقق کردند و هدف آن‌ها نابودی اسلام بوده و هست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: بلافاصله بعدازاین اقدامات، یهودی لرد بالفور نخست‌وزیر انگلیس در سال ۱۹۱۷ بیانیه‌ای صادر کرد و فلسطین را یک سرزمین یهودی نامید که باید دولتی یهودی در این سرزمین تشکیل شود.

وی با بیان اینکه ۳۰ سال جنگ‌های مختلفی از سوی مسلمانان و اعراب شکل گرفت؛ اما در سال ۱۹۴۸ دولت یهود را به رسمیت شناختند و یک دولت جعلی در قلب جهان اسلام شکل گرفت، گفت: مقاومت فلسطین آغاز شد و جنگ‌های بین اعراب و رژیم صهیونیستی راه به جایی نبرد و در بحبوحه جنگ جهانی قرارداد کمپ دیوید بین مصر و رژیم صهیونیستی با وساطت آمریکا امضا شد و اعراب در مقابل غرب زانو زدند.

تفکر عاشورایی انقلاب اسلامی را وارد میدان مبارزه با رژیم صهیونیستی کرد

سلیمانی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی یک جانی در فلسطینیان دمیده شد، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) نابودی رژیم صهیونیستی را مطرح کردند و در پیروزی انقلاب اسلامی با تعیین روز قدس فرمودند که «باید رژیم صهیونیستی از صفحه تاریخ محو شود»؛ همان‌طور که انقلاب اسلامی تاریخ را تغییر داد و منجر به بیداری مسلمانان شد، مسیر مبارزه مسلمانان با رژیم صهیونیستی و غرب نیز راه تغییر دارد  و شکل‌گیری جبهه مقاومت در دوره سردار سلیمانی اقدامی بود که تفکر عاشورایی انقلاب اسلامی به جبهه مبارزه با رژیم صهیونیستی آورده شد.

موضوع فلسطین همه ملت‌های آزاده را با امت اسلام متحد کرده است

سردار سلیمانی با بیان اینکه در ۲۰۰ سال گذشته مسلمانان ضربات سنگینی از غرب دریافت کردند؛ گفت: اما امروز در موضوع فلسطین ملت‌های مسلمان در پشت سر ملت ایران و رهبر کبیر انقلاب قرار گرفتند؛ رهبر معظم انقلاب توانست ملت‌های مسلمان و حتی ملت‌های آزاده را زیر پرچم مبارزه با رژیم صهیونیستی بیاورد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: رهبر معظم انقلاب توانست فلسطین را به‌عنوان مسئله اصلی جهان اسلام تبدیل کند که عملیات طوفان الاقصی موید این موضوع است.

چهار مولفه قدرت رژیم جعلی اسرائیل که در طوفان الاقصی شکست خورد 

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی بر چهار عامل قدرت خود را مستقر کرده است که اولین عامل پشتیبانی آمریکا و قدرت‌های جهانی باشد و آن ظرفیت‌های قانونی جهانی که ایجاد شد هیچ‌گاه علیه رژیم صهیونیستی استفاده نشد و برای همه دنیا سهم النقش در این عرصه مشخص کرده‌اند.

سلیمانی گفت: عامل دیگر بقای رژیم صهیونیستی، دستگاه اطلاعاتی قدرتمند بود که در این عملیات کاملاً غافل‌گیر شد، این دستگاه اطلاعاتی نتوانست کوچک‌ترین تحرکی را کشف کند.

یادگار دفاع مقدس عامل سوم بقای این رژیم را ارتش دانست که مدعی هستند چهارمین ارتش دنیا است؛ عنوان کرد: این ارتش در عملیات اخیر شکست خورد و این شکست کاملاً به ترتیبی بود که رسانه‌ها کاملاً آن را مخابره کردند؛ در جایی وقتی صهیونیستی کشته می‌شد یک موفقیت بزرگ بود؛ اما در این عملیات آماری که خودشان اعتراف می‌کنند در عملیاتی برق‌آسا از ارتش غزه و در مقابل موانع سنگین شکست خوردند.

وی چهارمین مؤلفه بقای این رژیم قدرت ارعاب مسلمانان، دولت‌ها و رزمندگان بود، تصریح کرد: آیا امروز کسی در آن جا از رژیم صهیونیستی می‌ترسد؛ امروز روحیه مردم غزه و کودکان، مادران و پدرانی که فرزندان آن‌ها شهید می‌شوند را ببینید اثری از ترس وجود دارد.

حمایت غرب از رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از فروپاشی آن است

سردار سلیمانی با بیان اینکه امروز باید گفت رژیم صهیونیستی در یک فروپاشی قرار دارد، گفت: غرب با همه توان آمده است که از این فروپاشی جلوگیری کند؛ تحولات بزرگی در راه است که پس از آرام‌شدن فضا رقم می‌خورد؛ ما نمی‌دانیم که این نبرد چه میزان طول می‌کشد؛ اما تردیدی نداریم بزرگ‌ترین توفیقی که نصیب جهان اسلام در گام دوم می‌شود محو رژیم صهیونیستی خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه جهان اسلام و انقلاب اسلامی در حال گسترش است، گفت: ۲۰ درصد مردم آمریکا پیش از عملیات طوفان الاقصی طبق نظرسنجی‌ها حامی کامل و پشتیبان مردم فلسطین هستند و ۵۷ درصد مردم این کشورِ زیر سلطه صهیونیست‌ها و نحله‌های مسیحیت صهیونیستی، مخالف کمک‌های مالی کشور خود به رژیم صهیونیستی هستند.

وی ادامه داد: دیگر تفکرات و مکاتب و ایسم‌های مادی برآمده از رنسانس برای بشر جذابیتی ندارد و بشر تشنه معنویت، به دنبال یک راه نجات است و این چیزی است

Visits: 1