سامانه بارشی وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود
سامانه بارشی وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود
رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی نقشه های پیش یابی نشان می دهد که یک سامانه بارشی از فردا به مدت چهار روز وارد استان می شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،ولی بهره مند روز یکشنبه با اشاره به اینکه هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص هشدار سطح زرد صادر کرده افزود:فعالیت این سامانه بارشی از اواخر وقت روز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت تا پایان روز پنجشنبه هفته جاری در همه نواحی سردسیری و گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

وی ابراز کرد: رگبار باران، رعد و برق،وزش شدید موقت باد و گرد و خاک از مخاطرات این سامانه است.

وی بیان کرد: لغزندگی جاده ها،کاهش دید در جاده های کوهستانی،پدیده مه و خسارت به سازه های موقت از اثرات احتمالی این سامانه است،

بهره مند از شهروندان خواست تا در مدت زمان فعالیت این سامانه از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها،احتیاط درباره عبور از رودخانه ها،خودداری از سفرهای غیرضروری از دیگر توصیه ها برای به حداقل رساندن خسارت هاست.

هشدار زرد برای شرایط جوی، هنگامی صادر می شود که اثرات منفی ضعیفی از جمله اختلال در سفرها در برخی نقاط ایجاد شود. در این سطح از هشدار، بیشتر افراد ممکن است بتوانند به کارهای روزمره خود ادامه دهند اما برخی دیگر بسته به مکان و یا نوع فعالیت آنها بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. بنابراین توجه به محتوی هشدار و ارزیابی اینکه آیا فعالیت افرادمی‌تواند تحت تأثیر این هشدار قرار گیرد مهم است.مسئولان باید از وجود پدیده جوی آگاه بوده و تدابیر لازم را در صورت نیاز اتخاذ کنند.

Visits: 1