سازمان اوقاف برای حمایت از بخش‌های مختلف کشور برنامه دارد
سازمان اوقاف برای حمایت از بخش‌های مختلف کشور برنامه دارد
رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه گفت: وقف در خدمت عموم مردم و حامی و پشتیبان بسیاری از بخش‌هایی است که برای سربلندی و اقتدار ملی و کوتاه کردن دست دشمنان طرح یا برنامه دارند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه به همراه جمعی از مسئولان این سازمان به مناسبت هفته دفاع مقدس با سردار حسین سلامی، فرماندهی محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار کردند.
حجت الاسلام خاموشی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از زحمات سپاه پاسداران در طول دوران دفاع مقدس و بعد از دوران جنگ در عرصه های مختلف سازندگی، فرهنگی و … به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه پرداخت و گفت: وقف در خدمت عموم مردم و حامی و پشتیبان همه بخش‌هایی است که برای سربلندی و قدرت ایران اسلامی و کوتاه کردن دست دشمنان طرح یا برنامه دارند.
وی در ادامه به مأموریت سازمان اوقاف در سه حوزه حفظ عین، اجرای امینانه نیات واقفین و افزایش منافع ارتقای بهره‌وری موقوفات اشاره کرد و گزارشی اجمالی از فعالیت‌های این سازمان پیرامون ارتقای دانش و فناوری، اقتصاد دریامبنا، دامپروری، کشاورزی، صنعتی،‌ تجهیزات پزشکی، انرژی سبز و استفاده از پنل های خورشیدی در تولید برق و همچنین حمایت از اقشارمحروم و کم‌درآمد، ارائه داد.
در ادامه این دیدار، سردار سلامی ضمن تقدیر از رئیس محترم سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان یکی از مدیران موفق و توانمند، گفت: خوشبختانه سازمان اوقاف در مسیر خوبی حرکت کرده، سرمایه گذاری در حوزه موقوفات در مسیر صحیح انجام شده است و روی کلیدی ترین مسائل متمرکز شده اید.
وی با تاکید بر اینکه باید گره های وابستگی را بگسلیم، عنوان کرد: با فرض اینکه در شرایط تحریم امکان هیچگونه مبادلات با کشورهای دیگر برای ما وجود نداشته باشد باید سعی کنیم با استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی در تولید محصولات مختلف در کشور خودکفا شویم و روی پای خو بایستیم. بحمدالله در سالهای اخیر در زمینه تولیدات داخلی به پیشرفتهای خوبی دست یافته ایم. امروزه بحث انرژی مخصوصا انرژی سبز و بحث امنیت غذایی، بحث بسیار مهمی است و اوقاف درواقع ظرفیتی است که در اختیار ما قرار دارد و باید از این ظرفیت درست استفاده شود.
فرماندهی محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بهره مندی از عواید وقف در مسیر حمایت از تولیدات داخلی مایه خرسندی است، تصریح کرد: مسیر موفقیت، مسیر پر پیچ و خمی است که در ابتدا سخت و دشوار به نظر می‌رسد اما به مرور روزنه‌های جدید باز خواهد شد و مسیر هموار می‌شود.

Visits: 1