زور صرفه‌جویی برق به گرمای بی‌سابقه چربید
زور صرفه‌جویی برق به گرمای بی‌سابقه چربید
اوج بار مصرف برق در روز جاری به عدد 71 هزار و 445 مگاوات رسید که 1.7 درصد از بیشترین اوج بار ثبت شده در سال 1402 کمتر است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، اوج بار مصرف برق در روز جاری مورخ ۱۰ شهریورماه سال ۱۴۰۲ به عدد ۷۱ هزار و ۴۴۵ مگاوات رسید. این شاخص از بیشترین اوج بار ثبت شده در سال ۱۴۰۲ به میزان۱۲۷۹ مگاوات معادل ۱.۷ درصد کمتر است.

در این راستا، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق گفت: با توجه به افزایش ظرفیت نیروگاهی، اوج بار سال جاری بدون هیچ مسئله‌ای در حال تامین است و شبکه سراسری بق کشور در حال پایدار قرار دارد.

به گزارش فارس، صبح امروز شایعه تعطیلی سراسری به دلیل درخواست وزارت نیرو نیز در فضای مجازی چرخید اما نتایج پیگیری‌ها حاکی از آن است که روند تامین برق سراسری بدون مشکل درحال انجام بوده و هیچ درخواستی از وزارت نیرو مبنی بر تعطیلی به هیئت دولت ارسال نشده است.

*دلیل تعطیلی سراسری کشور چه بود

 هفته گذشته بود که خبر پیش‌بینی سامانه‌های جهانی هواشناسی از رسیدن شاخص اشعه ایکس در ایران به حد بسیار زیاد منتشر شد. مطابق پیش‌بینی‌ها دمای هوا برای هفته جاری افزایش قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده و در برخی از استان‌ها به بیشترین میزان تاریخی خود رسیده است.

با توجه به افزایش ۳ برابری مراجعه مردم به مراکز درمانی ناشی از گرمازدگی، بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از جمله نماینده اهواز، تهران، زاهدان در کنار اعضای کمیسیون بهداشت مجلس خواستار ورود دولت و تعطیلی به دلیل گرمای هوا شدند.
مطالبه شکل گرفته در این حوزه و همچنین روند افزایشی گرمازدگی مردم در کشور، وزیر بهداشت روز گذشته از درخواست این وزارت‌خانه برای تعطیلی پایان هفته به دلیل گرمای زیاد و تابش اشعه ایکس خبر داد.
صبح روز جاری، سخنگوی دولت از موافقت هیئت دولت با درخواست وزارت بهداشت برای تعطیلی خبر داد و عنوان کرد، کلیه فعالیت‌های بخش خصوصی و دولتی به دلیل گرمای بی‌سابقه در روز جاری تعطیل می‌شود.

Visits: 2