زندگی نامه هدی زین العابدین/از مدلینگ تا بازیگری
زندگی نامه هدی زین العابدین/از مدلینگ تا بازیگری
هدی زین العابدین متولد ۲۳ خرداد ۱۳۶۸ در کرج، بازیگر سینما و تلویزیون است، فوق دیپلم گرافیک دانشگاه علمی کاربردی می باشد که فعالیت خود را از حضور در تیزرهای تبلیغاتی شروع کرد و از ۱۶ سالگی با فیلم «خانه روشن» وارد بازیگری شد

به گزارش پایگاه خبری شباویز،تیر ماه ۱۳۶۸ هدی زین العابدین در کرج به دنیا آمد، در رشته گرافیک تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده است، پدر هدی مغازه‌دار است و مادرش در قید حیات نیست. هدی یک خواهر بزرگ‌تر و یک برادر کوچک‌تر دارد.

زین العابدین فعالیت خود را از نوجوانی با حضور در عرصه مدلینگ شروع کرد و مانند مهدی پاکدل بازیگر مشهور کشور، از راه تبلیغات و تیزرهای آگهی وارد عرصه بازیگری شد. همچنین لازم به ذکر است او مدتی مدل تیزرهای تبلیغاتی کارخانه برنج آوازه بود.

هدی زین العابدین بازیگری را از نوجوانی آغاز کرد و زمانی که ١۶ سال بیشتر نداشت در سکانسی کوتاه از فیلم خانه ی روشن وحید موسائیان بازی کرد اما مدتی بعد به سمت کارهای تبلیغاتی رفت و وقفه ای تا آغاز دوباره بازیگری او رخ داد.

این بانوی هنرمند در اولین تجربه بازیگری اش در سریال آشپزباشی به کارگردانی محمدرضا هنرمند در سال ۸۸ مقابل دوربین رفت و در این سریال در سکانسی کوتاه ایفاگر نقش یک خبرنگار بود.

اولین تجربه سینمایی هدی زین العابدین مربوط به بازی او در فیلم خانه روشن ساخته وحید موسائیان در سال ۸۴ است که در این فیلم در سکانس هایی کوتاه ایفای نقش کرد و بعد از آن در چند تله فیلم و فیلم سینمایی هم نقش های کوتاهی را ایفا کرد.

از کارهای طنز هدی زین العابدین میتوان به سریال شوخی کردم به کارگردانی مهران مدیری اشاره کرد.

هدی زین العابدین با نقش فاطمه در سقوط یک فرشته مقابل دوربین ظاهر شده است .

وی در این سریال نقش دختر ریحانه (با بازی فریبا کوثری ) یک دختر مثبت و متدین جامعه امروزی را به تصویر می کشد .

حضور در سقوط یک فرشته برای هدی زین العابدین فرصت خوبی فراهم اورد تا او توانایی های خود را در بازیگری بروز دهد .

Visits: 8