زندگی نامه نسرین مقانلو/بازیگر
زندگی نامه نسرین مقانلو/بازیگر
نسرین مقانلو متولد ۱ تیر ۱۳۴۷ در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است، دانشجوی انصرافی سال دوم رشته مامایی می باشد که از ۱۸ سالگی با تئاتر شروع کرد و سال ۱۳۷۲ با فیلم «مهمان مامان» به شهرت رسید و حالا می خواند و مجری گری هم می کند

به گزارش پایگاه خبری شباویز،نسرین مقانلو، هنرپیشه و بازیگر سینما و تلویزیون کشور، در ۱ تیر ۱۳۴۷ در تهران متولد شد. وی دیپلمه است فرزند اول خانواده است و یک خواهر و یک برادر دارد. خواهرش در امریکا زندگی می کند و برادرش مربی سطح بالای تکواندو است. مادرش قبل از انقلاب تئاتر کار می کرده است. 

نسرین، فعالیت خود را با فیلم امید در سینما آغاز کرد و با بازی در فیلم همسر بیشتر مورد توجه قرار گرفت. وی پس از بازی در فیلم نابخشوده چند سالی را خارج از کشور گذراند.

سپس به ایران بازگشت و بازی در سینما و تلویزیون را ادامه داد. بازی در فیلم مهمان مامان وی را به عنوان یک بازیگر توانا مطرح کرد.فعالیت حرفه‌ ای‌ در سینما را با فیلم – دو نیمه سیب – کیانوش عیاری آغاز کرد.

نسرین مقانلو،  همسر کمال خلیلیان مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، قهرمان جوانان آسیا و عضو باشگاه‌ های گمرک اهواز، پاس و تاج می‌ باشد. او در رابطه با ماجرای آشنایی با همسرش می گوید: ” سر فیلم «همسر» آقای فخیم‌زاده بود که به خاطر اسمش سرنوشت من را رقم زد و در همان گیرودار ساختش بودیم که برای خواستگاری از من به منزلمان آمدند و بعد از ۵ -۶ سال کار مداوم در عرصه‌های مختلف،‌ با همسرم ازدواج کردم و به آمریکا رفتیم.

البته سالی یک بار به ایران می‌آمدم و به صورت ناپیوسته کارهایی انجام می‌دادم، مثل کار «نابخشوده» مرحوم «ایرج قادری» که هنگام بارداری پسر بزرگم اتفاق افتاد یا «بن بست» اصغر نعیمی که با «فرهاد اصلانی» و «دکتر عزیزی» بازی کردم یا کارهای دیگر، اما چون گرین کارت آمریکا داشتم، مجاز نبودم بیشتر از ۳-۴ ماه در ایران بمانم و باید برمی‌گشتم.

با ازدواج، عاشق شدم و با خودم فکر کردم این بهترین فرصت برای امتحان کردن خودم است که آیا می‌توانم مدتی از آنچه دوست دارم، دور باشم یا نه! آن ۱۰ سال خیلی بر من سخت گذشت؛ بسیار دلتنگ بودم، خیلی شب‌ها می‌نشستم برنامه «چشم‌انداز» را می‌دیدم، همکارانم را نگاه می‌کردم، گریه می‌کردم، فیلم‌هایی را که بازی کرده بودم را نگاه می‌کردم.”

او ده سال پیش تصمیم گرفت که در مورد دلتنگی ها و علایق خود به همسرش بگوید و همسرش هم قبول کرد که به ایران برگردد و بدون استرس به کار بازیگری بپردازد. «دختری در قفس» آقای صلح میرزایی اولین فیلمش بعد از آن دوران بود و بعد از آن برای بازی در سریال «مسافری از هند» از او دعوت شد.

ارشیا خیلیلان فرزند اول نسیرین مقانلو در مهر ماه سال ۱۴۰۱ به دلیل سکته مغزی درگذشت.  او متولد ۱۸ شهریور ۱۳۷۵ در آمریکا بود و در شهر دالاس زندگی می کرد. پس از مرگ فرزندش در هیچ اثر تلویزیونی و سینمایی حاضر نشد.

Visits: 11