زندگی نامه مهرداد مزرعه/دوبلوری با صدای عجیب و خاص
زندگی نامه مهرداد مزرعه/دوبلوری با صدای عجیب و خاص
مهرداد مزرعه متولد ۱۳۶۵ در تهران، صدا پیشه و دوبلور است، فارغ التحصیل لیسانس رشته زیست سلول ملکولی از دانشگاه آزاد واحد آشتیان است، پدرش اهل ضرابخانه تهران و مادرش اهل اراک است از کودکی در پاسداران زندگی می کند

به گزارش پایگاه خبری شباویز،مهرداد مزرعه دوبلور و صداپیشه و بازیگر ایرانی در سال ۱۳۶۵ در تهران به دنیا آمده و در رشته زیست مولکولی تحصیل کرده و سال ها به عنوان پرستار کار کرده است، پدرش اهل ضرابخانه تهران و مادرش اهل اراک است از کودکی در پاسداران زندگی می کند.

او می گوید من ۶ برادر و ۳ خواهر دارم، برادرانم صدای مردانه و خواهرانم هم صدایی زنانه دارند اما صدای من شبیه هیچ کدام آنها نیست؛ حتی شبیه به صدا خواهرانم.

بدون تردید هر فردی که به عابر بانک یا خودپرداز ها سر و کار داشته است با صدای خانمی که می گوید: “کارت خود را وارد کنید و رمز خود را وارد کنید و وجه دریافتی را انتخاب کنید” آشنایی دارند. صدایی که از این خودپرداز ها پخش می شود صدای یک زن نیست بلکه صدای زنانه مهرداد مزرعه بوده که به علت خاص بودن صدای او از این فرد برای خود پرداز ها استفاده کرده اند.

سالها قبل کار صداپیشگی را به طور حرفه ای آغاز نمود و سریال و فیلم های خارجی را در صداوسیما دوبله می کرد و بیشتر به جای بازیگران زن حرف می زد و هیچ کس نمی دانست که این صدا از یک زن بوده بلکه صدای یک پسر جوان است.

او کار دوبله  و صدا پیشگی را در دهه ۸۰ شروع نمود. یکی از بازیگران قدیمی سینما که در بیمارستان بستری بود آقای مهرداد مزرعه به عنوان پرستار از او مراقبت می کرد و بعضی از بازیگران و هنرمندان به ملاقات او می آمدند و همین رفت و آمدها سبب گردید که یکی از هنرمندان با صدای مهرداد مزرعه آشنا شده و به او گفته که به کلاسهای دوبلوری برود و به صورت حرفه ای این کار را انجام بدهد.

وی می گوید بسیاری از دوستان و آشنایانم به من پیشنهاد می‌دادند که حنجره ام را عمل کنم اما باید همیشه با این کار مخالفت می‌کردم.

مهرداد مزرعه می گوید: که تارهای صوتی من مشکل دارد اما یک مشکل زیبا که باعث شده من بتوانم تن صدای خود را تغییر بدهم.

مهرداد مزرعه می گوید یکی از دوستانم در شرکت خدمات دستگاه های atm فعالیت می‌کرد و به من گفت که با این شرکت همکاری کنم و من هم قبول کردم و برای همین امر من را به استودیی نزدیک خیابان ستارخان بردند

در آنجا از من خواستند که مسئولیت خواندن آموزش عابر بانک را برای یک سی دی بر عهده داشته باشم و در نهایت از صدای من برای عابر بانکها استفاده کردند.

وی به تازگی در نقش زنی به اسم نیوشا در فیلم کروکودیل بازی کرده که در گریم زنانه و مردانه حضور دارد.

Visits: 25