زندگی نامه مصطفی صابر خراسانی/شاعر آئینی و مذهبی
زندگی نامه مصطفی صابر خراسانی/شاعر آئینی و مذهبی
صابر خراسانی متولد مرداد ۱۳۵۶ در مشهد، شاعر است، فارغ التحصیل صنایع فلز از هنرستان سید جمال مشهد است، از کار تولیدی پوشاک به شاعری رسید و حالا در تهران زندگی می کند او در ۱۷ سالگی متاهل شده است

به گزارش پایگاه خبری شباویز،صابر خراسانی متولد مرداد ۱۳۵۶ در مشهد، شاعر است.
فارغ التحصیل صنایع فلز از هنرستان سید جمال مشهد است، از کار تولیدی پوشاک به شاعری رسید و حالا در تهران زندگی می کند.

در سال ۸۲ که در مشهد بود به پیشنهاد دوستان هیئتی، به جهت صدایی که داشت وارد کار مداحی شد، مدتی بعد بخاطر شرایطش به تهران بازگشت و مداحی را آنجا پیگیری کرد.


صابر تعریف می‌کند در همان سال ۸۲ با یکی از دوستانم شبانه به بهشت زهرا قطعه شهدا رفتیم که مردم برای گرفتن حاجت می آمدند، آن شب وقتی به خانه مان آمدم شعر گفتم، اصلا نمیفهمیدم شعر است.


شعر اول و دوم در وصف شهدا و شعر سوم در وصف حضرت زینب کبری (س) بود. بیت اول شعر شهدا که اولین شعرم بعد از بازگشت از بهشت زهرا این بود:
وارد بهشت شدم عجب حال و هوایی؟ باز دارم خواب می بینم، انگاری تو کرب و بلایی

کم کم شعرهایم را برای دوستانم خواندم و آنها می گفتند صابر شعرهایت را دکلمه کن، اوایل برایم خیلی عجیب و دور از ذهن بود این کار، اما خب به آن جذب شدم.
مدتی بعد با حمایت دوستان شروع به خواندن شعرها در هیئت کردم
صابر خراسانی به علت شباهت صدا و شعرها به صدای آقاسی بسیار مشهور شد اما خودش می گوید آن زمان من مرحوم آقای آقاسی را اصلاً ندیده بودم و نمی‌ شناختم.

مصطفی صابر خراسانی حالا بیشتر بعنوان یک شاعر آئینی و مذهبی شناخته می شود، او چندین بار در محضر رهبر انقلاب اسلامی نیز شعر خوانده است

Views: 91