زندگی نامه سانیا سالاری/بازیگر سریال دلدادگان
زندگی نامه سانیا سالاری/بازیگر سریال دلدادگان
بازیگر سینما و تلویزیون است، فارغ التحصیل لیسانس رشته تدوین سینما می باشد که از تئاتر با چهره های صاحب نامی شروع کرد و در قاب تلویزیون با سریال «دلدادگان» به شهرت رسید

به گزارش پایگاه خبری شباویز،سانیا سالاری متولد ۲۰ تیر ۱۳۶۸ در بوشهر، بازیگر و فارغ التحصیل لیسانس رشته تدوین سینما است. پدرش وکیل و اهل بیرجند است و مادرش اهل آبادان.پدربزرگ و مادربزرگ مادری اش عرب اهل سوریه هستند.

یک خواهر دارد و تا ۲ سالگی در بوشهر زندگی کردند و سپس به مشهد رفتند و نزدیک به ۱۲ سال در این شهر زندگی کردند سپس به گرگان نقل مکان کردند. بعد از قبولی او در دانشگاه، به همراه خانواده به تهران آمدند.

بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، بازیگری را کلاس های بازیگری مهتاب نصیرپور شروع کرد، و در کارگاه های هنری محمد رحمانیان شرکت کرد. اولین بار بصورت حرفه ای در تئاتر مجلس ضربت زدن به کارگردانی محمد رحمانیان بازیگری را تجربه کرد.

در همان اولین کار حرفه ای اش در تئاتر سال ۹۵ در نقش قطام نمایش مجلس ضربت زدن با منوچهر هادی آشنا شد. منوچهر هادی از سانیا سالاری برای بازی در نقش ارغوان سریال دلدادگان دعوت کرد و به این ترتیب سال ۹۶ اولین تجربه حرفه ای او در یک نقش اصلی جلوی دوربین رفت.

جمله آثار او می توان به گیسو، ستایش، دلدادگان، ملاقات و مطرب عشق اشاره کرد.

Visits: 126