زندگی نامه ساعد هدایتی/بازیگر
زندگی نامه ساعد هدایتی/بازیگر
ساعد هدایتی متولد ۲۰ فروردین ۱۳۳۴ در رشت، بازیگر است، دیپلمه است و مدتی بعنوان کارمند بیمارستان بود، با مهران مدیری به شهرت رسید، یکبار تمام زندگی اش را دزد زده و حالا خانه نشین است، شدیدا از مهران مدیری گله مند است

به گزارش پایگاه خبری شباویز،ساعد هدایتی متولد ۲۰ فرودین ۱۳۳۴ زاده رشت و بازیگر است. او دارای مدرک دیپلم بوده و مدتی را هم به عنوان کارمند در بیمارستان سپری کرده است

پدر ساعد هدایتی اصالتا آستارایی ست و مادرش اهل رشت است. او خود نیز همانند مادرش زاده رشت است. پدرش کلاه فروش و مادرش خانه دار است.

او بچه سوم خانواده و یک خواهر و برادر قبل از خود دارد. اما در کنار این ها او یک برادر کوچک هم دارد و سومین فرزند از خانواده شش نفره خود محسوب می شود.

طبق گفته او تا هفت سالگی در رشت زندگی کرده اند و سپس به دنبال استخدام پدرش در یک شرکت به تهران آمدند. تهران آمدن خانواده هدایتی مصادف با کلاس دوم ابتدایی ساعد بود. در طی زندگی در تهران، اصالت خود را از دست نداد و هنگامی که به رشت سفر می کردند گیلکی صحبت می کرد.

ساعد هدایتی در سال ۱۳۴۹ وقتی تنها پانزده سال داشت کار خود را با استودیوی فیلمسازی پارس اغاز کرد اما با کار در بیمارستان، سال های سال از این حرفه دور ماند.

ساعد هدایتی بازی در سریال های نمایش خانگی را هم با مهران مدیری آغاز کرد و در چهار سریال به کارگردانی مهران مدیری مقابل دوربین رفت.

سریال گنج مظفر، قهوه تلخ، شوخی کردم، عطسه و موچین از سریال های نمایش خانگی ساعد هدایتی هستند.

سریال گنج مظفر به کارگردانی مهران مدیری سال ۹۲ به نمایش خانگی آمد و در شش مجوعه در نمایش خانگی توزیع شد.

ساعد هدایتی در این سریال بازیگر نقش پرویز خان رئیس جمشید پورلک مقابل دوربین رفت و با بازیگرانی چون مهران مدیری، سیامک انصاری، محمدرضا هدایتی، شقایق دهقان، رضا شفیعی جم، نصرالله رادش و…. همبازی بود.

Views: 6