زندگی نامه زیبا بروفه/زندگی شخصی و فوت همسرش
زندگی نامه زیبا بروفه/زندگی شخصی و فوت همسرش
زیبا بروفه متولد ۲۹ شهریور ۱۳۵۴ در تهران، بازیگر است، فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق قضایی است، از تلویزیون شروع کردو با این رسانه به شهرت رسید،

به گزارش پایگاه خبری شباویز،زیبا بروفه بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است که در ۲۹ شهریور ۱۳۵۴ در تهران متولد شد. وی فارغ التحصیل حقوق قضایی از دانشگاه آزاد است.

زیبا بروفه از بازیگرانی است که هیچ وقت نتوانست در سینما به محبوبیتی همپای تلویزیون دست پیدا کند. اگر چه کارش را در تلویزیون از سال ۱۳۷۳ و با سریال خانه شلوغ شروع کرد و بلافاصله بعد از آن به سینما راه پیدا کرد، ولی حضورش گویی دیده نشد.

تا این که سال ۱۳۷۷ از راه رسید و با مجموعه دلبندم که بسیاری با مجید جان آن را می شناسند و محصولی برای کودکان بود به یک چهره شاخص تبدیل شد.

وی بعد از بازی در کار تلویزیونی علی شوقیان در سال ۷۳ با عنوان خانه شلوغ بازیگری را بصورت جدّی شروع کرد و پس از آن در فیلم مجموعه شب روباه به کارگردانی همایون اسعدیان ظاهر گردید.

فیلم یک شکست همه جانبه بود و بروفه فرصت دیده شدن پیدا نکرد و پس از آن مجدداً به تلویزیون برگشت و تا سال ۷۹ که دومین حضور جدّی سینمای اش رقم خورد در آثار تلویزیونی مانند زیر گنبد کبود به کارگردانی بهمن زرین پور، دلبندم، جادوی مهتاب، گلهای سیاه و رویای کبود پرداخت که از بین آنها دو مجموعه دلبندم و رویای مهتاب بیش از سایرین مورد توجه قرار گرفت.

زیبا بروفه در سال ۱۳۸۰ با پیام صابری ازدواج کرد که ثمره ازدواج آنها یک پسر به نام اهورا بوده است، پیام صابری (زاده ۱۳۵۲ در بم) بازیگر، کارگردان و چهره پرداز سینما و تلویزیون اهل ایران بود.
در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ به طور ناگهانی در خانه دچار تنگی نفس می شود و به اصرار زیبا بروفه به بیمارستان میرود، ولی مدتی بعد به دلیل ایست قلبی و در سن ۴۵ سالگی فوت می کند.

زیبا بروفه یکی از بازیگران سرشناس سینما و تلویزیون است که در اواخردهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ به شهرت زیادی دست یافت، ولی در سال های بعد دچار حواشی شد که بدترین قسمت ماجرا انتشار ناجوانمردانه فیلم عروسی زیبا بروفه بود. اما بعد از آن حواشی و دوری مقطعی از بازیگری، بروفه بازهم این حرفه را تا به امروز ادامه داده است.

Visits: 15