زندگی نامه حسنین الحلو/قاری و مؤذن و یکی از اساتید حاضر در برنامه محفل
زندگی نامه حسنین الحلو/قاری و مؤذن و یکی از اساتید حاضر در برنامه محفل
حسنین الحلو متولد ۱۲ اکتبر ۱۹۸۴ در عراق، قاری و داور قرآنی می باشد، فارغ التحصیل لیسانس علوم اسلامی در شهر قم می باشد از ۱۶ سالگی قرائت قرآن را شروع کرد و حالا موذن حرم امام حسین و حضرت عباس در کربلاست

به گزارش پایگاه خبری شباویز،حسنین الحلو متولد ۱۹۸۴/۱۰/۱۲ شهر بصره عراق در یک خانواده مذهبی است، زمانیکه او به دنیا آمد، مذهبیان عراق در دفاع از «محمدباقر صدر» یکی از طرفداران امام خمینی در حال جنگ بودند.

زمانیکه که کلاس اول ابتدایی بوده است در عراق انتفاضه شعبانیه شکل گرفته بود به همین دلیل با عمه‌اش به شهر قم مهاجرت کرد و به خانه عمویش که یکی از سربازان سپاه بدر بوده است، آمدند.

به گفته خودش چند تن از عموهایش در جنگ تحمیلی رژیم بعثی علیه ایران در جبهه‌های ایران به درجه شهادت رسیده‌اند و در گلزار شهدای قم دفن شده‌اند.

او ۱۰ خواهر و برادر دارد که قرار بود چند روز بعد حضور او در قم آن‌ها نیز به حسنین در قم بپیوندند، اما به دلیل جنگ مرز بسته شد و مجبور شدند به عربستان سعودی مهاجرت کنند. او از سن ۶ سالگی تا ۱۰ سالگی، از خانواده‌اش هیچ خبری نداشته است و در نهایت بعد از ۵ سال آن‌ها را در اردوگاهی در ورامین می‌بینید.

به روایت خودش او به رشته فوتبال علاقه مند بود و انسی با قرائت قران نداشته است و همیشه قرائت قران را با لحن عبدالباسط که یادآور درگذشت کسی بوده است می شناخته تا اینکه صوت قران طلحه را شنید و به قرائت قران علاقه مند شد.

او ۱۳ سال در حوزه علمیه قم درس خوانده است و بعد از ۲۳ سال زندگی در ایران ، به کشورش عراق باز می گردد ، او در سال ۲۰۱۳ به عنوان موذن حرم امام حسین و حضرت عباس انتخاب شد.

او در سال ۲۰۰۴ با “شحات” ، یکی از قاریان قران برجسته دیدار داشته است و او را مشوق اصلی خود می داند.

او در سال ۲۰۰۵ نفر اول مسابقات قرانی کشور عراق شده است و بعد از آن سال داور بیش از ۴۵۰ مسابقه قرانی بوده است.

او معتقد است که قران در زندگی اش معجزات بسیاری داشته است یکی از آن ها موذنی در حرم حضرت عباس بوده است. زمانیکه در حضور ایت الله گلپایگانی مشغول قرائت قران بوده است ، ایشان بعد از قرائت حسنین ، از او دعوت میکنند تا به عنوان موذن و قاری حرم حضور داشته باشد. حسنین الحلو در یکی از برنامه های مذهبی تلویزیون عراق به عنوان مجری و تهیه کننده حضور داشته است که همین موضوع را از برکات قران می داند.

ایشان پس از دعوت به برنامه محفل هماهنگی های لازم با مسئولین عراق و عتبه عباسیه را انجام می دهند تا در این برنامه حضور داشته باشند.

ایشان بر این باورند که محفل برنامه ای در سطح جهان خواهد بود.

Views: 18681