زندگی نامه بهزاد فراهانی/زندگی نامه و خانواده هنرمند آقای بازیگر
زندگی نامه بهزاد فراهانی/زندگی نامه و خانواده هنرمند آقای بازیگر
بهزاد فراهانی متولد 1 بهمن 1323در اراک بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون و فیلمنامه نویس می باشد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،بهزاد فراهانی متولد اول بهمن ماه ۱۳۲۳ در اراک است. دوره‌ هایی از تئاتر را در فرانسه گذراند و در کارگردانی، بازیگری و نویسندگی فارغ التحصیل شد.

او فرزند دوم غلامرضا، همسر فهیمه رحیمی نیا و پدر شقایق فراهانی و گلشیفته فراهانی است که هر دو بازیگر هستند.

نام اصلی اش لطف الله درمَنَکی فراهانی است و محل تولدش روستای درمنک در بخش فرمهین ، استان مرکزی است پدرش غلامرضا فراهانی است و در سال ۱۳۳۱ با خانواده به تهران کوچ کردند.

فعالیت هنری خود را از ۱۶ سالگی با بازی در تئاتر نزد خسرو مفید آغاز کرد. سپس به گروه شاهین سرکیسیان بنیانگذار تئاتر نوین ایران پیوست و  به طور جدی تئاتر را دنبال کرد. پس از چند سال به سینما روی آورد و با بازی و نگارش فیلمنامه فیلم «تجاوز» به کارگردانی حمید مصداق، در سال ۱۳۴۹ به جمع اهالی هنر هفتم پیوست.

بهزاد فراهانی در سال ۱۳۶۴ هنگامی که ۲۳ سال داشت با فهیمه رحیم نیا ازدواج کرد. فهیمه رحیم نیا متولد ۱۳۲۶ در تهران و فارغ التحصیل رشته هنر‌های تجسمی از دانشگاه. D.E.A علوم انسانی استراسبورگ فرانسه است. فهیمه رحیم نیا  از سال ۱۳۴۷ در گروه «هنر ملی» در کنار هنرمندانی، چون بهرام بیضایی، بیژن مفید و بهزاد فراهانی فعالیت می‌کرد. همچنین فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۴۹ به عنوان بازیگر در فیلم سینمایی تجاوز که ساخته‌ی حمید مصداق و به نویسندگی بهزاد فراهانی بود آغاز کرد.  

بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم نیا صاحب سه فرزند شدند که هر سه به عرصه بازیگری قدم گذاشته اند: شقایق فراهانی فرزند بزرگتر خانواده، گلشیفته فراهانی فرزند کوچک خانواده و  آذرخش فراهانی که نقاش، نوازنده و خواننده راک گروه موسیقی کوچ‌نشین است و در فیلم سینمایی مالاریا نیز بازی کرده است. 

Views: 11