زندگی نامه امیر کربلایی زاده/استنداپ کمدین و بازیگر
زندگی نامه امیر کربلایی زاده/استنداپ کمدین و بازیگر
امیر کربلایی زاده متولد ۲۴ مهر ۱۳۵۸ در تهران، کمدین و بازیگر است، فارغ التحصیل فوق لیسانس سینما و لیسانس رشته مهندسی می باشد که از تئاتر شروع کرد و بعنوان «استندآپ» مشهور شد و حالا دوباره به بازیگری بازگشته است

به گزارش پایگاه خبری شباویز،امیر کربلایی زاده متولد ۲۴ مهر ۱۳۵۸ در تهران ، کمدین ، بازیگر ، نویسنده است، فارغ التحصیل فوق لیسانس سینما و لیسانس رشته مهندسی است از تئاتر شروع کرد و حالا کمدین بنامی است که بیشتر با استندآپ خندوانه شناخته می شود.

پدرش یوسف کربلایی زاده است که چند سالی است که او را از دست داده است.

وی فعالیت نمایشی و بازیگری خود را از سال ۱۳۶۸ در مدرسه آغاز نمود و همزمان با آن وارد کلاس های آموزشی تئاتر در کانون فرهنگی و هنری شهید مطهری شد و در سالهای ۱۳۷۲٬۱۳۷۱٬۱۳۶۹ بازیگر اول مسابقات دانش آموزی تئاتر کل کشور شد.

اما بعد به دلیل مخالفت خانواده، مشغول به تحصیل در رشتهٔ سازه های چوبی در هنرستان شهید بهشتی تهران ( پلی تکنیک سابق ) و دانشگاه شد.

او فعالیت حرفه ای خود را با شروع دانشگاه و کلاسهای حرفه ای تئاتر دانشگاه در سال ۱۳۷۷ آغاز نمود و در همان سال و در سال های ۷۸ و ۷۹ برنده دیپلم افتخار بازیگری اول در جشنوارهٔ سراسری تئاتر دانشجویی مراکز عالی سراسر کشور شد. وی در سال ۷۷ با حضور در نمایش ” تلخ بازی قمر در عقرب ” به کارگردانی شهره لرستانی وارد مجموعهٔ تئاتر شهر شد و درسال ۱۳۹۱ با حضور در فیلم روز روشن حسین شهابی به سینمای ایران معرفی شد.

وی در فصل دوم خندوانه که سال ۹۴ پخش شد توانست با استند آپ کمدی هایی که انجام می داد به خوبی شناخته شود و یک سکوی پرتاب برای او به شمار آمد .

بعد از آن نیز در چند سریال دیگر از جمله قرعه و شهرک جیم در نقش صحبت به ایفای نقش پرداخت.

وی با پوران مرادی که نویسنده تئاتر می باشد ازدواج نموده است.

Visits: 6