ریزش برف و یخ در غار یخی گردنه بیژن جان ۲ نفر را گرفت
ریزش برف و یخ در غار یخی گردنه بیژن جان ۲ نفر را گرفت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از فوت 2 نفر و مصدومیت یک نفر بر اثر ریزش برف و یخ در غار یخی گردنه بیژن سمیرم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس،

منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: ظهر امروز یک خانواده ۳ نفره اصفهانی برای گردش به سمیرم می‌روند.

وی افزود: در مرز بین سمیرم و سی سخت گردنه‌ای به نام گردنه بیژن است که در حاشیه جاده غارهای یخی وجود دارد و برف‌هایی از زمستان سال گذشته تل‌انبار شده و خیلی زیاد است.

شیشه‌فروش بیان کرد: این خانوده وارد این غارهای یخی می‌شوند که برف و یخ‌ها ریزش می‌کند و پدر و مادر خانوده فوت می‌کنند و فرزند خانواده هم مصدوم می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: بلافاصله ۱۲ تیم امدادی از هلال احمر سمیرم، اورژانس، نیروی انتظامی و مدیریت بحران به محل حادثه اعزام شدند و عملیات جستجو و نجات را انجام دادند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: عصر امروز نیز گزارش رسید که در خمینی‌شهر یک نوجوان در کانال انتقال آب که به طرف زمین‌های کشاورزی می‌رود غرق شده و تیم‌های آتش‌نشانی در حال جستجو هستند.

شیشه‌فروش با بیان اینکه از اول سال تاکنون ۲۱ نفر در حوادث آبی استان فوت کردند، خاطرنشان کرد: مدیریت بحران استان هشدار می‌دهد در کانال‌های انتقال آب، در رودخانه‌های آب در بالادست و دریاچه سدها شنا نکنند، آب حاصل از ذوب برف‌ها خیلی سرد است و کانال‌ها شیب دارد و لغزنده و خطرناک است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان همچنین از تکذیب مفقود شدن ۳۰ نفر که در فضای مجازی خبرساز شده بود خبر داد.

Visits: 3