رکورد‌ اوج ‌مصرف برق شکسته شد
رکورد‌ اوج ‌مصرف برق شکسته شد
افزایش تامین برق صنایع سبب شد اوج بار مصرف برق در روز جاری رکورد قبلی خود را بشکند و به رقم 73 هزار و 450 مگاوات برسد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در گفت‌وگو با صدا و سیما گفت: امروز اوج مصرف به عدد ۷۳ هزار و ۴۵۰ مگاوات رسید که یک نصاب جدید در صنعت برق محسوب می‌شود و تاکنون روی نداده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق کشور گفت: در مقایسه با رکورد اوج مصرف پارسال که ۶۹ هزار و ۵۰۰ مگاوات بود، ۴ هزار مگاوات بیشتر است که این میزان حکایت از رشد ۵.۷ درصدی اوج مصرف برق دارد.

وی افزود: امروز بیست و دومین روزی است که نصاب جدیدی را نسبت به پارسال ثبت می‌کنیم و اعداد بیش از ۶۹ هزار و ۵۰۰ مگاوات پرتکرار بوده است؛ این نشان می‌دهد مصرف برق در کشور زیاد است و امیدواریم در روزهای آینده با کاهش دمای هوا و تداوم همکاری مردم، اوج مصرف کاهش یابد.

رجبی مشهدی گفت: تلاش دست‌اندرکاران صنعت برق سبب شده تا همه مردم در این شرایط برق پایدار داشته باشند و مشکلی در تامین برق نیست، اما همچنان نیاز است تا مردم در زمینه کاهش مصرف برق همکاری کنند.

* افزایش مصرف برق صنایع علت رکوردزنی اوج بار

افزایش تامین برق صنعتی در روزهای اخیر سبب شده تا اوج بار مصرف برق با وجود مدیریت مصرف برق بخش خانگی توسط مردم، با رشد ۵.۷ درصدی مواجه شود.

طی روزهای اخیر اخبار رشد تولید صنایع آلومینیوم، مس، فولاد و سیمان به دلیل تامین برق مناسب به ثبت رسیده است.

Visits: 1