رشد ریالی صد در صدی پروژه‌های استان فارس در دهه فجر امسال
رشد ریالی صد در صدی پروژه‌های استان فارس در دهه فجر امسال
استاندار فارس گفت: از بهره‌برداری یک‌هزار و ۵۸۱ پروژه عمرانی، خدماتی و زیرساختی با اعتبار بالغ بر ۳۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر ریالی رشد ۱۰۰ درصدی و از نظر تعداد پروژه، رشد ۱۰ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محمدهادی ایمانیه بعداز ظهر امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه فجر با بیان اینکه بیشترین پروژه‌های در دست افتتاح و بهره‌برداری با ۳۸۲ پروژه مربوط به دهیاری‌های فارس است، گفت: شهرداری‌ها با ۳۰۱ پروژه و کمیته امداد فارس با ١٧۵ پروژه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی بالاترین میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در پروژه‌های در دست بهره‌برداری در ایام دهه فجر امسال را مربوط به سازمان صمت با ارزش اعتباری ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: شهرداری‌ها با ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و شرکت گاز فارس با یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

استاندار فارس با بیان اینکه بیشترین تعداد پروژه‌های در دست بهره‌برداری مربوط شهرستان شیراز است، عنوان کرد: شهرستان‌های نی‌ریز و لار نیز در مرتبه‌های بعدی قرار دارند. 

ایمانیه ادامه داد: در حوزه ریالی نیز شهرستان شیراز، نورآباد و لار به ترتیب حائز بیشترین حجم سرمایه‌گذاری بوده‌اند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با ابتکاری که در شیراز در حوزه مدیریت شهری انجام شد، این کلان‌شهر به ۱۵۲ محله تقسیم و برای آن یک راهبر محله مشخص شد.

 استاندار فارس خاطرنشان کرد: پس از انجام این کار مهم، ۷۰۰ مسئله کوتاه‌مدت قابل رفع شدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن احصا و برای حل آنها با همکاری ۱۱ دستگاه اجرایی، هماهنگی‌های لازم انجام شد.

ایمانیه همچنین درباره حجم پروژه‌های نیمه‌تمام در افتتاحیه دهه فجر گفت: حجم پروژه‌های نیمه‌تمام استان حدود ۶ هزار پروژه است که بیش از ۱۰ هزار میلیاردتومان هزینه تکمیل است.

 استاندار فارس همچنین درباره وضعیت سد تنگ سرخ گفت: طی تفاهم‌نامه با شهرداری و محیط زیست و آب منطقه‌ای این پروژه با حجم آبگیری ۱۲ میلیون متر مکعب در اسفندماه آغاز به کار خواهد کرد.

استاندار فارس از رشد اشتغال ۹۹ درصدی استان طی ۱۰ ماه گذشته خبر داد و افزود: درصد اشتغال ایجاد فارس در سال گذشته هم بی‌نظیر بود و این استان در بحث راستی‌آزمایی به رتبه نخست کشور دست یافت. 

ایمانیه، میهمانان ویژه دهه فجر در فارس را وزیر دادگستری و سخنگوی دولت اعلام کرد.

گران‌فروشی قابل کنترل است

وی ادامه داد: در بحث اقتصادی و تورم نیز با توجه به اینکه مسئله استانی نیست، نمی‌توان اظهارنظر کرد؛ اما در بحث گران‌فروشی می‌توان با رویکرد نظارت و تدبیر به موقع، گام‌های خوبی برداشت. 

پروژه راه‌آهن اقلید-یزد تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

ایمانیه همچنین با بیان اینکه پروژه بزرگ راه‌آهن اقلید-یزد برابر اعلام وزیر راه و شهرسازی تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: طراحی کتابخانه مرکزی شیراز نیز تمام شده و وارد فاز عملیاتی شده است.

مولدسازی برای تکمیل قطعه هفت آزادراه

وی در خصوص آخرین وضعیت آزادراه شیراز-اصفهان و قطعه هفت آن نیز افزود: با تأمین مالی سرمایه‌گذاری مورد نیاز در قطعه هفت از طریق مولد سازی، انتظار می‌رود این قطعه تا پایان سال به مرحله اتمام و بهره‌برداری برسد. 

استاندار فارس خاطرنشان کرد: بخشی از بودجه راه آهن شیراز-بوشهر نیز با فروش نخستین محموله نفتی تأمین و این پروژه به ۱۰ قطعه تقسیم شده که در هر دو استان در حال اجراست. 

فارس رتبه سوم کشور در تامین زمین مسکن ملی

ایمانیه در رابطه با مسکن ملی و آخرین وضعیت آن نیز گفت: فونداسیون ۵۵ هزار واحد مسکونی در فارس انجام شده و فارس منهای حوزه راه و شهرسازی لارستان از نظر تأمین زمین در رتبه سوم کشور قرار دارد.

رفع مشکل پروژه اهل‌بیت

وی یادآور شد: با امضای رئیس‌جمهور مشکل ۲۲ ساله پروژه اهل‌بیت در شرق صدرا نیز مرتفع شد. همچنین در بحث آورده شهرداری شیراز در محور قره‌پیری که نزدیک ۵۰۰ میلیارد تومان است، مقرر شد با تغییر کاربری و ایجاد ارزش افزوده، آورده شهرداری جبران شود؛ اما به منظور جلوگیری از زمین‌خواری، کوه‌خواری و واسطه‌گری بنا شد که این پهنه دارای کاربری فضای سبز و جنگل‌ کاری شود.

۱۳۰ میلیارد تومان برای ورزشگاه‌های پارس و شهید سلیمانی

ایمانیه همچنین از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای پروژه ورزشگاه پارس و ۳۰ میلیارد تومان برای ورزشگاه ۶ هزار نفری شهید سلیمانی خبر داد.

استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی ‌و خبرگان رهبری بیان کرد: در فارس ۸۶۷ نامزد انتخاباتی تأیید صلاحیت شده‌اند. وی با بیان اینکه فارس دارای ۱۵ حوزه انتخابیه و ۱۸ نماینده است، گفت: ۴ شعبه اخذ رأی نیز ویژه اقلیت‌های مذهبی است.

احتمال برگزار نشدن انتخابات خبرنگاران رهبری در فارس

استاندار فارس با بیان اینکه برای مجلس خبرگان رهبری نیز ۲۰ نفر در استان تأیید صلاحیت شده‌اند، عنوان کرد: تعداد نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در فارس ۵ نفر است که اگر تأیید صلاحیت مجددی انجام نشود یا انتقال داوطلب از استان دیگری به فارس صورت نگیرد و تعداد داوطلبان به حد نصاب قانونی نرسد، انتخابات خبرگان رهبری در فارس برگزار نخواهد شد. 

به کسانی که ناهار و شام می‌دهند، رأی ندهید

ایمانیه تأکید کرد: بر روی سلامت انتخابات با هیچ کسی تعارف نداریم. مردم مراقب باشند به کسانی که ناهار و شام می‌دهند، رأی ندهند و افراد سالم، متخصص، متعهد و کارشناس را که متناسب با جایگاه و آبروی استان باشند، انتخاب کنند.

وی یادآور شد: ۹۰ هزار نفر در فارس کار برگزاری انتخابات بر عهده دارند و در شهرستان شیراز و زرقان انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

استاندار فارس با بیان اینکه به دلیل موضوع تعارض منافی برادر یکی از داوطلبان انتخابات مجلس در شهر شیراز از کمیته‌های نظارت بر انتخاب حذف شده است، تصریح کرد: ‌خود را در محض خداوند متعهد به بی‌طرفی می‌دانم و از صندوق‌های رأی به عنوان امانت صیانت خواهم کرد.

Visits: 4