راهکارهای تامین و تولید کالاهای اساسی بررسی شد
راهکارهای تامین و تولید کالاهای اساسی بررسی شد
راهکارهای تامین و تولید کالاهای اساسی در یکصد و چهل و نهمین نشست کمیسیون شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، یکصد و چهل و نهمین نشست کمیسیون شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست دبیر شورا و با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط با موضوع «صرفه‌جویی منابع ارزی و افزایش تولید داخلی و حمایت از بازرگانان وتولیدکنندگان کالاهای اساسی» و «رد دیون سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح» در محل دبیرخانه شورا برگزار شد.

نماینده وزارت کشاورزی از کاهش هزینه ها و افزایش تولید داخلی نهاده‌ها گزارش داد.

نماینده بانک مرکزی ضمن ارائه راهکارهایی برای تامین و تولید کالاهای اساسی، خواستار ارائه این پیشنهادات در جلسه شورای عالی سران قوا شد.

در ادامه نماینده سازمان برنامه و بودجه طرح بحث را نیازمند بررسی دقیق‌تر دانست.

محسن رضایی با بیان اینکه اطلاعات ارائه شده در این خصوص نیاز به تکمیل و دقت بیشتر برای طرح موضوع در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا دارد، مقرر کرد: پس از تکمیل داده‌های دقیق با تکیه بر اطلاعات تکمیلی و جامع، موضوع در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح و در صورت لزوم، با درخواست رسمی معاون اول، مجددا در کمیسیون شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح شود.

دستور دوم مربوط به رد دیون سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح بود که ضمن تایید آن قرار شد دولت بصورت رسمی تقاضای خود را در چارچوب قانون بودجه به دبیرخانه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا ارسال کند.

Views: 2