دومین استان با پوشش ۱۰۰درصدی اینترنت پرسرعت
دومین استان با پوشش ۱۰۰درصدی اینترنت پرسرعت
معاون وزیر ارتباطات از پوشش صددرصدی اینترنت پرسرعت در یکی دیگر از استان‌ها کشور تا بهمن امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه‌ای با حضور علی اصغر انصاری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی حیدری معاون امور عمرانی استانداری استان، محمدحسین واحدیان شهردار شهرکرد، محمدعلی یوسفی زاده مدیرعامل شرکت آسیاتک و بهادر عبدالغنی فرماندار شهرکرد، تفاهم نامه اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای شهرکرد امضا شد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر دارد تا پایان سال ۱۴۰۳ کل کشور تحت پوشش ۲۰ میلیون خانوار فیبر نوری منازل و کسب و کارها قرار گیرد، گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم است که در برنامه هفتم توسعه این هدف به ۲۰ میلیون اتصال خواهد رسید.

وی با بیان اینکه استان چهارمحال و بختیاری از استان‌های پیشرو در اتصال به بستر فیبرنوری به شمار می‌رود، افزود: تفاهم نامه اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها میان شهرداری شهرکرد و شرکت آسیاتک امضا شد و با حمایت‌های مطلوبی که از سمت معاونت امور عمرانی استانداری، شهرداری شهرکرد و فرمانداری شهرستان وجود دارد ان شاء الله تا بهمن ماه سال جاری پوشش ۱۰۰ درصدی فیبرنوری در این شهر انجام می‌شود.

انصاری با اشاره به شروع اجرای پروژه در سایر شهرهای استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بیش از ۴۰ شهر استان چهارمحال و بختیاری همکاری خود را به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان نماینده وزارت ارتباطات اعلام کرده‌اند و ان شاء الله طی ۶ ماه آینده کل شهرهایی که در برنامه اتصال به فیبر نوری منازل و کسب و کارها قرار دارند به این بستر مجهز می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات بیان کرد: نظارت بر فعالیت‌های اپراتورها در سازمان تنظیم مقررات انجام می‌شود و این اپراتورها اجرای پروژه مذکور را در استان‌های کشور برعهده دارند.

وی افزود: پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها و خدمات بعدی آن، انحصاری نیست و اپراتورها در محیطی سالم با یکدیگر رقابت می‌کنند و تبادل لازم جهت انتخاب ارائه دهنده خدمات ثانویه صورت می‌پذیرد.

انصاری با اشاره به اینکه پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در تمام استان‌های کشور در حال انجام است، اظهار کرد: آسیاتک به عنوان یکی از اپراتورهای دارای پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی، اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای استان چهارمحال و بختیاری را برعهده گرفته است و با امضای تفاهم نامه فیبر نوری شهرکرد حفاری ۱۶۰ کیلومتری در این شهر آغاز می‌شود و بعد از اتمام پروژه، مردم عزیز شهر شهرکرد از سرعت‌های چندصد مگابیتی فیبر نوری بهره مند شوند.

در ادامه معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز ضمن استقبال از اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها اظهار کرد: با توجه با اینکه استان چهارمحال و بختیاری استانی برف گیر است بنابراین اجرای پروژه به صورت شبانه روزی پیگیری و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌هایی مثل برق، گاز و… صورت می‌پذیرد تا ان شالله پایان دی ماه زمان افتتاح فیبر نوری منازل و کسب و کارها در شهرکرد باشد.

Views: 3