دولت ۲ هزار میلیارد تومان به تونل‌ها و پل قوسی سی‌‌سخت اختصاص داد
دولت ۲ هزار میلیارد تومان به تونل‌ها و پل قوسی سی‌‌سخت اختصاص داد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت اعتبارات خوبی به تونل‌ها و پل قوسی سی‌سخت اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سید علی احمدزاده روز چهارشنبه در بازدید از تونل های در حال احداث این شهر گفت: تونل های زیادی در استان حفر شده است اما تنها تونل هایی که مسیر رفت و برگشت دارند در مسیر یاسوج به شهر سی سخت احداث می شوند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه دو شرکت در این پروژه در حال فعالیت هستند، افزود: حفر یکی از تونل ها دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی با بیان اینکه عملیات کف تونل هر چه سریعتر انجام شود، تاکید کرد تا عید نوروز عملیات حفاری کامل انجام و بخشی از خاکبرداری کف تونل صورت گیرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: پیمانکار یکی از تونل های در حال انجام که پیشرفت کمی دارد، باید تا پایان سال این کسری را جبران کند.

احمدزاده با اشاره به اینکه از ۸۰۰ متر تونل در این مسیر۳۵۰ متر خاکبرداری انجام شده است، گفت: تجهیز کارگاه پل عظیم و بزرگ شهر سی سخت به نام پل «سردار شهید نجفی» با همکاری وزارت دفاع در این مسیر هم در حال اجرا است.

وی پل قوسی شهر سی سخت را به عنوان بزرگترین پل قوسی کشور برشمرد و گفت: مسیر سی سخت نیازمند جابه جایی است و ممکن است روند ساخت پل قوسی در این منطقه سه سال به طول انجامد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اجرای این پروژه ها فرصت بزرگ و کم نظیری برای گردشگری سی سخت ایجاد خواهد کرد و دولت مصمم به نتیجه رساندن این پروژه ها است.

احمدزاده بیان کرد: تمامی اعتبارات این پروژه ها از محل سفر دولت به استان تامین می شود و دولت سیزدهم جمعا ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت پل ها، تونل ها و عملیات بهسازی در شهر سی سخت در نظر گرفته است که مردم از خدماتی که دولت سیزدهم در سی سخت انجام می دهد بهره خواهند برد.

علی‌محمد روستا  هم گفت: ظرف یکی دو هفته آینده اعتبارات پل های رفت و برگشت سی سخت تخصیص داده می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پل قوسی شهر سی سخت گفت: پل معارضات شخصی و منابع طبیعی دارد که در تلاش برای رفع آنها هستیم.

روستا عنوان کرد: بزرگترین پل قوسی کشور به نام سردار شهید شهید نجفی در شهر سی سخت احداث می شود که در حال پیش بینی مسیر جایگزین جاده یاسوج به سی سخت هستیم.

وی تصریح کرد: دو مسیر جایگزین پیش بینی شده و در حال بررسی همه جوانب هستیم که مسیری برای سی‌سخت در نظر گرفته شود که دسترسی مردم به شهر به سهولت انجام شود.

روستا با بیان اینکه با احداث این پروژه ها سی سخت از بن بست خارج می شود، گفت: احداث پل قوسی و همچنین پل های رفت و برگشت مسیر سی سخت این شهر را به قطب گردشگری و بوم گردی در کشور تبدیل خواهد کرد.

Visits: 3