دوخت هشت هزار دست لباس همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در گچساران آغاز شد
دوخت هشت هزار دست لباس همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در گچساران آغاز شد
۵۲ بانوی خیاط گچسارانی به صورت خودجوش، کار دوخت و آماده سازی هشت هزار و ۵۰۰ دست لباس متبرک دخترانه و پسرانه برای توزیع بین شیرخوارگان حسینی را در این شهرستان آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی هرساله در ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) در گچساران برپا می‌شود و هرکسی به‌قدر دلدادگی‌اش به این قطعه کوچک از بهشت می‌آید و ارادتش به اهل‌بیت (ع) را نشان می‌دهد و امسال کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در حسینیه فاطمه الزهرا (س) راه‌اندازی شده است.

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه افزود: هدف از دوخت و بسته بندی لباس متبرک حضرت علی اصغر(ع) ، زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا در جامعه و گرامیداشت طفل شیرخواره حضرت ابا عبدالحسین (ع) است.

مسلم بهرامی نژاد با بیان اینکه کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی با توان مضاعف مادران وخواهران جهادگر و عاشق اهل البیت در گچساران راه اندازی شد گفت: هم اکنون ۳۸ خیاط، هشت اتو کار و ۶ برش کار در این کارگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی اظهار کرد: در این کارگاه هشت هزار دست لباس و سر بند برای شیرخوارگان کهگیلویه وبویراحمد دوخته خواهد شد.

بهرامی نژاد ادامه داد: این لباس ها بعد از اتمام دوخت همراه با نذرنامه تدارک دیده شده، قبل از شروع مراسم تحویل مادران شیرخوارگان استان داده خواهد شد.

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با نخستین جمعه ماه محرم در کشور برگزار می شود.

وی بیان کرد: کارگاه و دوخت لباس شیرخوارگان حسینی با استفاده از ظرفیت مالی بانیان و بودجه مردم در حال فعالیت است.

بهرامی نژاد تصریح کرد: مجمع جهانی حضرت علی اصغر در تمام نقاط کشور به بهترین نحو ممکن از سوی عاشقان سید الشهدا(ع) برگزار می شود و برای برپایی هر چه باشکوه تر این مراسم در کهگیلویه و بویراحمد تمام تلاش خود را به انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به ترویج مکتب اهل بیت(ع) در جلسات فرهنگی -مذهبی، بیان کرد: باید فرزندانمان را از همان ابتدای تولد با منش و روش زندگی اهل بیت(ع) و سیره اخلاقی آن بزرگواران آشنا کنیم.

Views: 2