دبیر: فوتبالیست‌ها حواله خودرو گرفتند نوش‌جان‌شان اما همه رشته‌ها را ببینند
دبیر: فوتبالیست‌ها حواله خودرو گرفتند نوش‌جان‌شان اما همه رشته‌ها را ببینند
رئیس فدراسیون کشتی تاکید کرد که ورزشکاران ۲ مسابقه سنگین پیش رو دارند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا دبیر درباره برنامه‌های تیم ملی کشتی، عنوان کرد: ما مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک را در پیش داریم و بعد از آن بازی‌های آسیایی. حالا  بحث این است که تیم مستقیم به چین برود یا برگردد چون ۲ مسابقه بسیار سنگین در پیش دارند. کشتی بازی نیست من خودم همین طور آسیب دیدم. حالابچه‌ها تدابیری می‌اندیشند و کمیته هم کمک کند. تیم فرنگی ما هم الان شیراز در حال تمرین است.

در ادامه بازدید دبیر کل کمیته ملی المپیک از اردوی کشتی، مناف هاشمی خطاب به دبیر گفت: ما ۱۰۰ درصد بودجه کشتی را تا ۳۰-۳۵ روز دیگر پرداخت می‌کنیم. ورزشکاران مدال‌آور، غیر از پاداشی که می‌گیرند تلاش می‌کنیم شرایط مسکن هم برایشان فراهم شود. کسانی که در بازی‌های آسیایی طلا بگیرند همان مزایای المپیک را دارند.  دوستان بحث‌هایی در حوزه ماشین مطرح کردند که دولت باید همکاری کند و من هم پیگیری می‌کنم. 

دبیر در ادامه گفت: ورزشکاری که دوران حرفه‌ای خود را دارد حتی نباید درس بخواند این را جدی می‌گویم چون درس تمرکز را بهم می‌زند. من هم درس می‌خواندم، هم بیزینس می‌کردم و هم کشتی می‌گرفتم که از کتف من بیرون زد. حالا بچه‌ها تمرین می‌کنند بخواهند از فرماندار، استاندار و … چیزی بگیرند نمی‌شود من هم نمی‌گذارم که بروند. حالا اگر ما حمایت نکنیم کاری نکرده‌ایم. همه ما با هم یک نظام هستیم، نه فقط کشتی بلکه همه رشته‌ها. 

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهد کشتی‌گیران از کمپ خارج شوند، خاطرنشان کرد: یزدانی، قاسم‌پور و ‌… کاری داشته باشند من اجازه نمی‌دهم بیرون بروند.  بودجه را هم اگر افزایش دهید، شاخص‌ها را تغییر داده و سقف آن را بالا ببرید از شما تشکر می‌کنم. 

دبیر درباره تبعیض‌هایی که بین فوتبالیست‌ها و سایر رشته‌ها در خصوص وارد کردن خودرو وجود دارد، تصریح کرد: آنها هم زحمت می‌کشند و بچه‌های من هستند. من هیچ موقع نمی‌گویم چرا به کسی دادید می‌گویم حق هر کسی را بدهید. اینکه آیا حق یزدانی، کامران، عموزاد و گرایی‌هاست، حرف من این است وگرنه نوش جان‌شان. آنها هم برای مملکت زحمت می‌کشند. من در هیات دولت گفتم و آقای رئیسی در جلسه گفته بود که باید ورزش‌های دیگر را ببینند. اینکه به فوتبالیست‌ها حواله دادند دست‌شان درد نکند، حق‌شان بود اما همه رشته‌ها را ببینند. عدالت یعنی اینکه یکی ۴۵ هزار تومان بگیرد، یکی ماهی یک میلیون و یکی ماهی ۱۰ میلیون بگیرد، یکی هم هیچی. عدالت این نیست به همه ۴۵ هزار تومان بدهیم. 

رئیس فدراسیون کشتی در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره ترکیب تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی پرسید و اینکه ممکن است تیم دوم به بازی‌های آسیایی اعزام شود، خاطرنشان کرد: تیم دوم و سوم ما نسبت به تیم اول فرقی ندارد و کشتی روز به روز بالاتر می‌رود اما توافقی که با کمیته داشتیم تیم اول با چند تغییر را اعزام می‌کنیم چون بچه‌ها وزن کم می‌کنند شاید یکی دو تا تعییر داشته باشیم. برای کشتی‌گیران بازی‌های آسیایی مهم نیست اما برای کشور مهم است. ما زیرمجموعه کمیته و وزارت هستیم و باید کمک کنیم. 

Visits: 10