خیرین ۳۰ درصد هزینه مدرسه سازی را کمک کنند ما ۷۰ درصد را می پردازیم

کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری شبستان از یاسوج، هادی زارع پور امروز (۲۶ اردیبهشت) در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی جاری، به اهمیت توجه به دو شاخص نسبت دانش آموز به معلم (تراکم) و شاخص نسبت دانش آموز به کارکنان تخصصی (عوامل اجرایی مدارس) اشاره کرد و اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۸- ۹۹ این دو مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش ‌بینی دانش ‌آموزان مدارس دولتی استان برای سال آینده بیش از ۷۷ هزار نفر و تعداد کلاس‌ های درس سه هزار و ۹۰۹ کلاس است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد معلمین در حوزه ابتدایی پنج هزار و ۲۱۳ نفر است که ۷۳۹ نفر از آنها به دلیل بازنشستگی و یا مرخصی کاسته می شود. 

زارع پور با بیان اینکه در طرح جدید وزارتخانه باید کلاس‌ های ابتدایی از چهار هزار و ۴۰ کلاس به سه هزار و ۹۰۹ کلاس برسد به لزوم کاهش ۱۳۱ مدرسه ابتدایی استان در سال تحصیلی آینده اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مدرسه سازی اگر خیری ۳۰ درصد کمک کند، آموزش و پرورش ۷۰ درصد را به عهده خواهد گرفت و فضای آموزشی هم به نام همان خیر نام گذاری می شود.


شایان ذکر است، در نشست شورای آموزش و پرورش اعلام شد که سرانه دانش ‌آموزان مدارس استثنایی بسیار پایین و اندک بوده و باید به این موضوع توجه و در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کهگیلویه و بویراحمد
اسرائیل همچون ویروس منحوس کرونا محکوم به شکست است

اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن محکومیت جنایات اسرائیل غاصب، هم‌وطنان روزه‌دار و آزادی‌خواهان سراسر جهان را به استماع فرمایشات مهم رهبر معظم انقلاب در ظهر جمعه دوم خرداد ماه از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دعوت می‌کند.

بقاع متبرکه
جنتی پور: توزیع روزانه یک هزارماسک درسطح استان_ اجرای طرح دستان مهربانی با توزیع بیش از ۷۰۰ بسته

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک ایام ماه رجب وعید نوروز گفت: هرساله در ایام نوروز طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه با حضور روحانیون اعزامی از قم و در قالب ویژه برنامه‌های معرفتی و استقبال از زائران برگزار می‌شد اما متاسفانه امسال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا که در سراسر دنیا و کشور فراگیر شده همه برنامه‌های نوروزی بقاع متبرکه نیز به تبعیت از مصوبات ستاد ملی کرونا در کشور تعطیل شد.

بقاع متبرکه
در نوروز ۱۳۹۹ به دلیل بیماری کرونا نیز در هیچ بقعه متبرکه‌ای اسکان و پذیرش زائر نداریم

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال به دلیل بیماری کرونا نیز در هیچ بقعه متبرکه‌ای اسکان و پذیرش زائر نداریم .