خیرین ۳۰ درصد هزینه مدرسه سازی را کمک کنند ما ۷۰ درصد را می پردازیم

کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری شبستان از یاسوج، هادی زارع پور امروز (۲۶ اردیبهشت) در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی جاری، به اهمیت توجه به دو شاخص نسبت دانش آموز به معلم (تراکم) و شاخص نسبت دانش آموز به کارکنان تخصصی (عوامل اجرایی مدارس) اشاره کرد و اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۸- ۹۹ این دو مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش ‌بینی دانش ‌آموزان مدارس دولتی استان برای سال آینده بیش از ۷۷ هزار نفر و تعداد کلاس‌ های درس سه هزار و ۹۰۹ کلاس است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد معلمین در حوزه ابتدایی پنج هزار و ۲۱۳ نفر است که ۷۳۹ نفر از آنها به دلیل بازنشستگی و یا مرخصی کاسته می شود. 

زارع پور با بیان اینکه در طرح جدید وزارتخانه باید کلاس‌ های ابتدایی از چهار هزار و ۴۰ کلاس به سه هزار و ۹۰۹ کلاس برسد به لزوم کاهش ۱۳۱ مدرسه ابتدایی استان در سال تحصیلی آینده اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مدرسه سازی اگر خیری ۳۰ درصد کمک کند، آموزش و پرورش ۷۰ درصد را به عهده خواهد گرفت و فضای آموزشی هم به نام همان خیر نام گذاری می شود.


شایان ذکر است، در نشست شورای آموزش و پرورش اعلام شد که سرانه دانش ‌آموزان مدارس استثنایی بسیار پایین و اندک بوده و باید به این موضوع توجه و در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کهگیلویه و بویراحمد
جفای مسؤولان به تیم فوتبال بویراحمد/تراژدی تیم شهرداری یاسوج در حال تکرار است

کاپیتان تیم فوتبال بویراحمد گفت: چرا باید یک پزشک همه زندگی خود را وقف یک تیم کند اما مسؤولان از زیر بار مسؤولیت شانه خالی کنند.

کهگیلویه و بویراحمد
توصیه اصلی شهدا عفاف و حجاب است/بدون توجه به حجاب شکست می خوریم

جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: توصیه اصلی شهدا عفاف و حجاب است و اگر ما نتوانیم این سنگر را حفظ کنیم شکست سنگینی را خواهیم خورد.

کهگیلویه و بویراحمد
رشته‌های تحصیلات تکمیلی در حوزه علمیه خواهران دهدشت راه‌اندازی می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به ظرفیت مدرسه علمیه خواهران دهدشت از راه‌اندازی تحصیلات تکمیلی درجهت توسعه دانش در این مرکز علمی خبر داد.