خیرین ۳۰ درصد هزینه مدرسه سازی را کمک کنند ما ۷۰ درصد را می پردازیم

کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری شبستان از یاسوج، هادی زارع پور امروز (۲۶ اردیبهشت) در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی جاری، به اهمیت توجه به دو شاخص نسبت دانش آموز به معلم (تراکم) و شاخص نسبت دانش آموز به کارکنان تخصصی (عوامل اجرایی مدارس) اشاره کرد و اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۸- ۹۹ این دو مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش ‌بینی دانش ‌آموزان مدارس دولتی استان برای سال آینده بیش از ۷۷ هزار نفر و تعداد کلاس‌ های درس سه هزار و ۹۰۹ کلاس است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد معلمین در حوزه ابتدایی پنج هزار و ۲۱۳ نفر است که ۷۳۹ نفر از آنها به دلیل بازنشستگی و یا مرخصی کاسته می شود. 

زارع پور با بیان اینکه در طرح جدید وزارتخانه باید کلاس‌ های ابتدایی از چهار هزار و ۴۰ کلاس به سه هزار و ۹۰۹ کلاس برسد به لزوم کاهش ۱۳۱ مدرسه ابتدایی استان در سال تحصیلی آینده اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مدرسه سازی اگر خیری ۳۰ درصد کمک کند، آموزش و پرورش ۷۰ درصد را به عهده خواهد گرفت و فضای آموزشی هم به نام همان خیر نام گذاری می شود.


شایان ذکر است، در نشست شورای آموزش و پرورش اعلام شد که سرانه دانش ‌آموزان مدارس استثنایی بسیار پایین و اندک بوده و باید به این موضوع توجه و در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کهگیلویه و بویراحمد
فرمانده سپاه فتح مطرح کرد: برنامه ریزی سپاه فتح برای توزیع ۱۳ هزار بسته معیشتی در کهگیلویه و بویراحمد

سردار خرم دل برنامه ‌ریزی سپاه فتح را توزیع ۱۳ هزار بسته معیشتی دانست و یادآور شد: نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد حدود ۴۰ هزار بسته توزیع می‌ کند که هشت هزار بسته تاکنون توزیع شده و ۴۰ هزار پرس غذای گرم هم توزیع خواهد شد

کهگیلویه و بویراحمد
کمک‌های مومنانه گامی در جهت زنده نگه داشتن محرم و فرهنگ عاشورایی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمک‌های مومنانه در روزهای سخت کرونایی گامی در جهت زنده نگه داشتن محرم و فرهنگ عاشورایی است.

کهگیلویه و بویراحمد
پوشش رسانه‌ای برنامه‌های هفته دولت در کهگیلویه و بویراحمد با ۱۵۰ رسانه

مدیرکل روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از پوشش رسانه‌ای برنامه‌های هفته دولت در استان با ۱۵۰ رسانه خبر داد.