حسین یکتا: برای ایجاد تحول در رسانه باید از خود شروع کرد
حسین یکتا: برای ایجاد تحول در رسانه باید از خود شروع کرد
حسین یکتا در چهارمین رویداد ملی سواد مجازی گفت: در فعالیت‌های رسانه‌ای باید دقیق و دغدغه‌مندانه عمل کنیم و توجه داشته باشیم که مخاطب کیست و ما توان و زمان خود را برای چه مخاطبی خرج خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حسین یکتا، مسئول جمعیت امام رضایی‌ها و فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، ضمن حضور در رویداد ملی سواد مجازی، به طرح مسائلی پیرامون نگاه دقیق به رسانه پرداخت و گفت: اگر با رویکرد دغدغه مندانه به رسانه‌ امروز نگاه کنیم، خواهیم دانست که کار سنگینی در پیش داریم.

در کار رسانه‌ای باید جهادی عمل کنیم

وی افزود: فعالیت دقیق و تصمیم‌گیری صحیح در این عصر دشوار است.در شرایطی که ابر و باد و مه و خورشید در مقابل شما در کارند، کار شما سخت خواهد بود. وی در بخشی از این نشست مطرح کرد: در کار رسانه‌ای باید جهادی عمل کنیم و توجه داشته باشیم که مخاطب کیست و ما توان و زمان خود را برای چه مخاطبی خرج خواهیم کرد؟ شناخت مخاطب و مخاطب‌شناسی یک مسأله مهمی است که باید در ابتدای امر مورد بررسی قرار گیرد.

امام راحل(ره) فرموده بودند خود را بسازید تا جامعه ساخته شود

او در ادامه اظهار داشت: در کنار مخاطب‌شناسی درست، زمانه‌شناسی صحیح نیز اهمیت بسیاری دارد. کسانی که در کربلا جا ماندند، زمانه را درست تشخیص ندادند، ولیّ را نشناختند و اقتضائات را نفهمیدند.

این فعال جبهه فرهنگی پیرامون وقوع تحول در جهان ابراز داشت: ما در دوره تحول قرار گرفته‌ایم و بنا به فرمایشات رهبر انقلاب این فرایند در حال وقوع است. باید دانست که پیش زمینه این تحول خودسازی است. امام راحل (ره) فرموده بودند خود را بسازید تا جامعه ساخته شود.

یکتا تشریح کرد: نباید از سرعت تغییرات در جهان جا بمانیم و همانطور که رهبر انقلاب فرموده‌اند ما باید در حوزه فضای مجازی، میدان را به دست بگیریم.پیشرفت کشور ناظر به پیشرفت در حوزه های مختلف خاصه فضای مجازی است.

Views: 3