حزب‌الله: در صورت عدم پایبندی به آتش‌بس، به اشغالگران پاسخ خواهیم داد
حزب‌الله: در صورت عدم پایبندی به آتش‌بس، به اشغالگران پاسخ خواهیم داد
منبعی آگاه از حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه این جنبش، نقشی در توافق آتش‌بس موقت «حماس» با رژیم صهیونیستی ندارد، تصریح کرد: در صورت عدم پایبندی اشغالگران به آتش‌بس، به آنان پاسخ می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، منبعی آگاه از جنبش حزب‌الله لبنان امروز چهارشنبه، ۲۲ نوامبر در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره» تصریح کرد: ما در مذاکرات مربوط به توافق آتش‌بس غزه و تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی نقشی نداشتیم.

طبق گزارش شبکه الجزیره، این منبع آگاه در ادامه تاکید کرد: جنوب لبنان جبهه‌ای است که از نوار غزه حمایت می‌کند و اگر جنگ در آنجا متوقف شود، نیروهای لبنانی ما نیز عقب‌نشینی خواهند کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حزب‌الله به آتش‌بس اعلام شده در صورت پایبندی نظامیان صهیونیست، متعهد خواهد بود؛ اما هرگونه تشدید درگیری‌ها توسط اشغالگران در جنوب لبنان و یا نوار غزه طی آتش‌بس، پاسخ حزب‌الله را در پی خواهد داشت.

ارتش رژیم اشغالگر امروز اعلام کرد که جنگنده‌هایش طی ساعات اخیر به اهداف جنبش حزب‌الله در خاک لبنان حمله کرده‌اند و توپخانه صهیونیست‌ها منطقه «وادی حامول»، واقع در بخش غربی جنوب لبنان را بمباران کرده است.

حزب‌الله لبنان هم ساعتی بعد، اعلام کرد که شهرک صهیونیستی «یفتاح» و پایگاه «بیاض بلیدا» در شمال سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داده و در هر دو عملیات، تلفاتی قطعی به اشغالگران وارد کرده است.

ارتش اشغالگران در حالی به تداوم درگیری‌ها با حزب‌الله لبنان دامن می‌زند که بامداد امروز، بعد از گذشت ۴۷ روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت اسلامی «حماس» علیه رژیم صهیونیستی و شکست میدانی ارتش اشغالگران در حمله زمینی به نوار غزه، کابینه رژیم موقت به پذیرش توافق آتش‌بس با میانجی‌گری‌های دولت قطر و مصر متوسل شد.

دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، «سیدحسن نصرالله» امروز صبح در دیدار با رهبران جنبش حماس، مواضع و امکانات موجود در جبهه‌های مقاومت، به‌ویژه در نوار غزه را ارزیابی کرده و درخصوص تداوم همکاری‌ها و هماهنگی‌ها تا رسیدن به پیروزی تاکید کرد.

Visits: 3