حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی:بسیجی یعنی گوش به فرمان ولی
حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی:بسیجی یعنی گوش به فرمان ولی
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه دنیا به دست بسیجیان واقعی قرار خواهد گرفت، گفت: شجره طیبه بسیج که با بسیجیان شکل گرفت امروز ثمرات بسیاری در جهان معاصر دارد که نمونه‌اش دفاع جانانه مردم یمن، غزه و سوریه و عراق در مقابل داعش، آمریکا، اسرائیل و مزدوران منطقه ای و تمام ظلم‌هاست که قدرت نمایی جبهه حق در مقابل باطل است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، همایش بسیجیان سازمان اوقاف و امور خیریه، امروز هفتم آذرماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران در محل سازمان اوقاف برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این همایش با اشاره به آیه ۲۴ سوره ابراهیم گفت: یکی از بهترین آیاتی که برای بسیج با آرمان مشخص، می‌شود استفاده کرد، آیه شریفه أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَهً طَیِّبَهً کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ (۲۴) تُؤْتِی أُکلَها کلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّها وَ یضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثالَ لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یتَذَکرُونَ (۲۵) وَ مَثَلُ کلِمَهٍ خَبِیثَهٍ کشَجَرَهٍ خَبِیثَهٍ اجْتُثَّتْ مِنْ فَوْقِ الْأَرْضِ ما لَها مِنْ قَرارٍ (۲۶) است. مثل کلمه پاک و نیکو، مانند درخت نیکوست. ریشه ثابت است اما شاخه ها سربه آسمان کشیده است و دنبال نور می روند. در جنگل، درخت‌ها بلندتر است و به سمت نور می روند. این درختان در زمان مناسب به اذن پرودگار میوه می دهند. در مقابل (کلِمَهٍ خَبِیثَهٍ) آمده و این همان دشمن انقلاب است که ریشه ندارد و درختی بی ثمر با خار و خاشاک است. این دو را اگر مقایسه کنید در زمان فعلی به نتایج خوبی می رسید.
وی اظهار کرد: دشمن انقلاب اسلامی شاه بود که به درک رفت بعد نظام سلطه قد فراز کرد و جنگ اتفاق افتاد، بسیج در همه ادوار دفاع مقدس شکل گرفت. در آن زمان بسیج نبود اما بسیجی بود. بسیجی یعنی گوش به فرمان ولی و با ایجاد این تشکیلات، بسیجیان ساختارمند شدند. کسانی که می گفتند هرجا نقطه اتصال ما هست، به فرمان ولی در خط مقدم هستیم.
حجت‌الاسلام خاموشی افزود: بسیجی یعنی گوش به فرمان ولی که اطاعتش لازم و واجب است و برای دفاع، جان و مال خود را می‌دهد و توقعی هم ندارد، چون با خدا معامله می‌کند و یقین دارد خدا وعده صدق داده است. این فرهنگ در کودک ۱۰ ساله در غزه متبلور شده که می گوید دشمن، آمریکا، اسرائیل، تو خدا را نمی‌شناسی، ما خدا را می شناسیم. تو زمین و هوا را برای ما بسته ای و یقین دارم خدا را نمی شناسی. این شجره طیبه بسیج که با بسیجیان شکل گرفت امروز ثمرات بسیاری در جهان معاصر دارد که نمونه‌اش دفاع جانانه مردم یمن، غزه و سوریه و عراق در مقابل داعش، آمریکا، اسرائیل و مزدوران منطقه ای و تمام ظلم‌هاست که قدرت نمایی جبهه حق در مقابل باطل است.
وی بیان کرد: توصیه مقام معظم رهبری را باید به گوش جان بخریم که برگرفته از آیات قرآن است. خداوند در آیه ۱۰۴ سوره نساء می فرماید: وَلَا تَهِنُوا فِی ابْتِغَاءِ الْقَوْمِ ۖ إِنْ تَکُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَمَا تَأْلَمُونَ ۖ وَتَرْجُونَ مِنَ اللَّهِ مَا لَا یَرْجُونَ (و نباید در کار دشمن سستی و کاهلی کنید؛ که اگر شما به رنج و زحمت می‌افتید آنها نیز (از دست شما) رنج می‌کشند با این فرق که شما به لطف خدا امیدوارید و آنها امیدی ندارند. و خدا دانا و حکیم است) محور بسیج همین است که سستی نکنید و دشمن را تا نابودی کامل دنبال کنید، بسیجی می داند در جنگ جراحت است اما وقتی فرمان جهاد می آید حتی مجروحان باید در مقابل دشمن به پا خیزند.   

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: غزه که وسعت بسیار کمی دارد مردم این کشور می خواهند در جهان به رسمیت شناخته شوند و از طرفی دشمن بمب‌هایی برسرشان می ریزد که نابود شوند، اما خدا می خواهد پیروز شوند. قدرت‌نمایی بسیج در ارکان دفاع و امنیت کشور آشکار است. بالاخره نیروی زمینی و مفهوم لجستیکی که در خط تلاقی برخورد می کند، تعیین کننده است ولی در تمام ارکان دفاعی تفکر بسیجی وجود دارد.
وی ضمن تبریک به بسیجیان گفت: از بسیجی بودن غافل و پشیمان نشوید چون باید در مسیر خدا بود و با خدا معامله کرد و خدا هم دستور داده (یا ایها الذین آمنوا کونوا انصار الله) نصرت دین خدا به نصرت مسلمین است. خدا وعده داده( فَأَیَّدْنَا الَّذِینَ آمَنُوا عَلى‌ عَدُوِّهِمْ فَأَصْبَحُوا ظاهِرِینَ) دنیا به دست بسیجیان واقعی قرار خواهد گرفت. بسیجیان واقعی وقتی امام‌زمان(عج) تشریف بیاورند در رکاب حجت الهی همان نقشی را ایفا می کنند که در زمان غیبت ایشان داشتند.
سخنرانی فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران، خاطره گویی ماشاالله شاه‌مرادی و اجرای گروه تواشیح معراج از قم بخش های دیگر این مراسم بود.

Visits: 6