جا بجایی حدود ۹۵۰ هزار مسافر در فرودگاه‌های کشور
جا بجایی حدود ۹۵۰ هزار مسافر در فرودگاه‌های کشور
مدیر کل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور و بازرس ویژه مدیر عامل این شرکت در عملیات نوروزی گفت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارم فروردین ماه جاری، حدود ۹۵۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه‌های کشور به مقاصد داخل و خارج جا به جا شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،علی اصغر باریکانی، یکشنبه در جریان بازدید از روند خدمات رسانی نوروزی در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در جمع خبرنگاران افزود: یکی از مقاطع و فصولی که شاهد افزایش پروازها هستیم و مسافران بیشتری جا به جا می شوند، ایام نوروز است و با هماهنگی انجام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، مجموعه سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، خدماتی از قبل برای ارائه به هموطنان و مسافران نوروزی پیش بینی و تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: به منظور خدمات رسانی مطلوب تر به مسافران و پاسخگویی حداکثری به تقاضای آنها، تعداد قابل توجهی پرواز فوق العاده نیز در سطح فرودگاه های کشور برنامه‌ریزی شده تا بتوانند خدمات بهتری به مسافران ارائه دهند.

او اظهار کرد: تلاش تمام همکاران ما در فرودگاه‌های کشور به ویژه فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز بر این بوده که خدمات بهتر و مطلوب تری به مردم ارائه دهند.

بازرس ویژه مدیر عامل این شرکت در عملیات نوروزی گفت: استان فارس یکی از استان‌های پرتقاضا برای جا به جایی مسافر است و علاوه بر این یکی از محل های گذر مسافران به مقاصد جنوب و شمال کشور است و به همین دلیل ارائه خدمات مطلوب به مسافران جزو وظایف و تکالیف مجموعه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است.باریکانی افزود: موضوع مهم این است که بالاترین تکلیف همکاران ما در فرودگاه‌ها و در صنعت حمل و نقل هوایی ایجاد زمینه ایمن برای انجام پروازهای امن است.

وی ادامه داد: در ایام نوروز نیز همه فرودگاه‌ها آمادگی دارند خدمات مورد نیاز مسافران را به بهترین و مطلوب ترین شکل به آنها ارائه دهند.

پیش بینی ۱۳۴ پرواز فوق العاده در ایام نوروز در فرودگاه شیراز
مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس نیز گفت: به منظور خدمات رسانی بهتر و مطلوب تر به هموطنان و پاسخگویی مطلوب به تقاضای آنها، تعداد ۱۳۴ پرواز فوق العاده در این فرودگاه در ایام نوروز پیش بینی شد.

فخرالدین کشاورز افزود: راه اندازی این پروازها با هدف رقم زدن خاطرات سفری خوش در ذهن مسافران دنبال شد و در همین راستا توانستیم با رایزنی های لازم علاوه بر پروازهای معمول فرودگاه شیراز، این پروازهای فوق‌العاده را نیز در مسیرهای داخلی و خارجی برقرار کنیم.

وی ادامه داد: بیشترین پروازهای مورد تقاضا در مسیرهای داخلی مربوط به کیش، مشهد و تهران و در مسیرهای خارجی مربوط به ترکیه، دبی، گرجستان (تفلیس) بود.

او اظهار کرد: کوشیدیم که در جهت استقبال از میهمانان نوروزی در فرودگاه شیراز، یک سری برنامه‌های فرهنگی را تدوین و آماده کنیم که از جمله می‌توان به استقبال از نخستین مسافران اولین روز نوروز و همچنین یک سری برنامه‌های متناسب با فرهنگ استان فارس از جمله حافظ خوانی و تفأل به دیوان حافظ و همچینن ارائه هدیه به مسافران و کودکان اشاره کرد.

مدیر کل فرودگاه‌های فارس گفت: پیش بینی برنامه‌های نمایشی، انجام فضاسازی‌ها و نصب اِلمان‌ها و نمادهایی در محوطه فرودگاه و فضای داخلی ترمینال های داخلی و خارجی فرودگاه شیراز از دیگر برنامه‌هایی بود که برای نوروز امسال در نظر گرفته شد که امیدواریم همه اینها به شکل گرفتن خاطراتی خوب در ذهن مسافران و میهمانان نوروزی استان فارس کمک کند.

کشاورز افزود: از ابتدای آغاز طرح خدمات رسانی به مسافران و میهمانان یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارم فروردین ماه جاری، حدود ۶۷۴ پرواز از طریق فرودگاه شیراز انجام شده و حدود ۷۷ هزار مسافر نیز توسط این پروازها به مقاصد داخلی و خارجی جا به جا شده اند.

ترمینال‌های پروازهای داخلی و خارجی و واحدهای عملیاتی برج، اپروچ، الکترونیک، مخابرات و ایمنی زمینی و نیروگاه برق فرودگاه شیراز از جمله بخش‌هایی بود که توسط باریکانی مدیر کل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور و بازرس ویژه مدیر عامل این شرکت در عملیات نوروزی مورد بازدید قرار گرفت.

Views: 2