ثبت‌نام ۲۶۵ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری
ثبت‌نام ۲۶۵ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: تا ساعت ۱۴ امروز جمعه که روز ششم ثبت‌نام است، ۲۶۵ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به صورت حضوری مراجعه و ثبت‌نام خود را نهایی کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور بعد از ظهر امروز (جمعه، ۱۹ آبان‌ماه) در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اخبار ساعت ۱۴، گفت:‌ تا ساعت ۱۴ امروز جمعه که روز ششم ثبت‌نام است، ۲۶۵ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به صورت حضوری مراجعه داشتند و ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

وی افزود: براساس قانون، بررسی صلاحیت‌ها در هیأت‌های اجرایی روز گذشته به پایان رسید. هیأت‌های اجرایی مرکب از دو رکن حقوقی و مردمی تشکیل می‌شود؛ ۸ نفر معتمد مردمی و سه نفر از ارکان حقوقی از جمله فرماندار، نماینده دادگستری و رئیس ثبت احوال که در آن حضور دارند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در خصوص داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نتایج مربوط به داوطلبان از امروز ۱۹ آبان ماه و فردا ۲۰ آبان ابلاغ خواهد شد. افرادی که عدم تأیید یا عدم احراز در هیأت‌های اجرایی داشتند، ابلاغ‌ها به صورت تشخیصی است که فرماندار مرکز حوزه خواهد داد.

اسلامی ادامه داد: اگر جمع زیادی از داوطلبان باشد، حتماً به صورت پیامکی و یا اگر جمع محدودی باشند، به صورت ابلاغ‌های حضوری یا تلفنی و یا به صورت پستی ابلاغ صورت خواهد گرفت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: از روز ۲۱ لغایت ۲۴ آبان ماه آن دسته از داوطلبان محترمی که اعتراض دارند، حتماً باید به صورت غیرحضوری به سامانه Keshvar.moi.ir مراجعه و درخواست اعتراض خود را به صورت غیرحضوری ثبت کنند. لذا؛ به این معناست که از مراجعه حضوری به دفاتر هیأت‌های نظارت خودداری شود و درخواست‌ها به صورت غیرحضوری در سامانه مذکور ثبت شود.

Visits: 1