تولید ماهی پرورشی سازمان اوقاف در بوشهر به ۳ هزار تن افزایش یافت
تولید ماهی پرورشی سازمان اوقاف در بوشهر به ۳ هزار تن افزایش یافت
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه طرح‌های پرورش ماهی و توسعه زنجیره صنعت آبزیان در دستور کار این سازمان قرار دارد گفت: ظرفیت تولید ماهی پرورشی این سازمان در استان بوشهر به ۳ هزار تن افزایش یافت و تا پایان سال به ۵ هزار تن می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در سفر به استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته عملیات اجرایی پرورش ماهی در قفس با ظرفیت هزار تن در بوشهر آغاز شد اظهار داشت: امسال ظرفیت این طرح ۲ هزار تن افزوده شد و تا پایان امسال این ظرفیت به ۵ هزار تن می رسد.

وی با بیان اینکه امروز عملیات انتقال قفس‌های پرورش ماهی با ظرفیت ۲ هزار به دریا و بهره‌برداری از تولیدات قفس‌های هزار تنی آغاز شد، افزود: ذخیره‌سازی بچه ماهی در قفس‌های جدید پرورشی آغاز شده است و بر‌اساس برنامه‌ریزی در هفته دولت طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت ۲ هزار تن رسماً افتتاح می‌شود.

حجت الاسلام خاموشی موضوع پرورش آبزیان را موضوع بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: آب خلیج‌فارس نعمت خدادادی است که استفاده از این ظرفیت در طرح‌های اقتصادی یک ضرورت است.

وی با اشاره به ساحل بیش از یک‌هزار کیلومتری استان بوشهر با خلیج‌ فارس افزود: این ظرفیت امکان پرورش آبزیان با کیفیت مطلوب فراهم کرده و می‌توان در برنامه توسعه هفتم به رقم چند صد هزار تن در تولید ماهی پرورشی برسیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه هدف‌گیری برنامه هفتم را تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی پرورشی در کشور دانست و تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه که در این عرصه پیشران این صنعت است نشان داد که از قابلیت بسیار مطلوب استان بوشهر می‌توان بهره‌برداری کرد.

حجت الاسلام خاموشی این حرکت جهادی و دانش‌بنیان در عرصه پرورش ماهی در قفس را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این طرح علاوه بر نقش آن در تولید و اقتصاد جامعه، در اشتغال‌زایی جایگاه بسیار مهمی دارد.

وی با بیان اینکه سازمان اوقاف برای درآمدزایی در عرصه طرح‌های اقتصادی با استفاده از موقوفات مشارکت دارد گفت: اجرای این طرح‌ها ضمن اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد تولیدات آن بر سر سفره مردم می‌آید در صادرات و ارزآوری هم نقش ویژه‌ای دارد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تکمیل زنجیره‌های صنایع پرورش آبزیان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: تولید بچه ماهی برای پرورش این آبزی در دستور سازمان اوقاف قرار گرفته ‌و در عرصه تولید خوراک ماهی پرورشی این سازمان همکاری می‌کند.

حجت الاسلام خاموشی ارائه خدمات آموزشی در عرصه صنعت پرورش ماهی را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف تعهد کرده خدمات آموزشی صنعت پرورش ماهی در قفس به مناطق پیرامونی با همکاری بخش تحقیقات شیلات و دانشگاه انجام دهد.

وی تکمیل زنجیره ارزش پس از برداشت ماهی را از دیگر طرح‌های این سازمان دانست و تصریح کرد: فرآوری تولیدات ماهی پرورشی مورد توجه ویژه سازمان اوقاف قرار دارد.

Visits: 5