توقف گسترده فعالیت شرکت‌های خارجی در سرزمین‌های اشغالی
توقف گسترده فعالیت شرکت‌های خارجی در سرزمین‌های اشغالی
شرکت‌های خارجی حاضر در سرزمین‌های اشغالی تغییرات گسترده‌ای در نحوه فعالیت خود با رژیم صهیونیستی را در دستور کار قرار داده‌اند که این امر ناشی از تبعات درگیری رژیم صهیونیستی با نیروهای مقاومت فلسطینی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، طی روزهای گذشته و پس از آغاز درگیری نظامی نیروهای مقاومت فلسطینی و رژیم صهیونیستی، بسیاری از شرکت‌های خارجی فعالیت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سرزمین‌های اشغالی متوقف کرده و برخی از آنها نیز مجبور شده دفاتر خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بسته و از کارمندان شان بخواهند دورکاری کنند.

به گزارش رویترز، در حوزه حمل و نقل هوایی بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی، اروپایی و آسیایی تمام پروازهای خود با مبدأ یا مقصد سرزمین‌های اشغالی و به خصوص فرودگاه بن گورین تل‌‌آویو را به حالت تعلیق درآوردند.

شرکت هواپیمایی دلتای آمریکا جدی‌ترین رویکرد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این زمینه اتخاذ کرده و تا پایان ماه جاری تمام پروازهای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به تل‌آویو لغو کرده است.

شرکت هواپیمایی نروژ هم اعلام کرده به خاطر نبود پوشش بیمه حتی پروازهای خود برای خارج کردن اتباع نروژی از تل‌آویو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم لغو کرده است.

شرکت هواپیمایی KLM هلند هم پیشنهاد خود به دولت این کشور برای انجام پرواز اضطراری برای باز گرداندن اتباع هلندی از سرزمین‌های اشغالی را پس گرفته است.

شرکت هواپیمایی El Al رژیم صهیونیستی اما تصمیم گرفته برای کمک به انتقال نیرو به داخل سرزمین‌های اشغالی پروازهای بین‌المللی بیشتری انجام دهد.

دو شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکایی دیگر آمریکایی شامل یونایتد و امریکن ایرلاینز نیز گفته‌اند که پروازهای خود با مبدأ و مقصد فرودگاه بن گورین تل‌آویو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به حالت تعلیق درآوردند.

به گزارش سی بی اس، دیگر شرکت‌های بزرگ هواپیمایی از جمله هواپیمایی لوفت‌هانزا، هواپیمایی فرانسه، شرکت هواپیمایی امارات، ریان ایر و آئگان ایرلاینز نیز پروازهای خود با مبدأ و مقصد سرزمین‌های اشغالی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لغو کرده‌اند.

لوفت‌هانزا تأکید کرده که با توجه به شرایط امنیتی کنونی در تل‌آویو تمام پروازها به فرودگاه‌های این شهر تا اطلاع ثانوی تعلیق شده است.

شرکت هواپیمایی بروکسل متعلق به لوفت‌هانزا، پروازهایش به تل‌آویو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لغو کرده و شرکت هواپیمایی فرانسه نیز تمام پروازها به تل‌آویو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا اطلاع ثانوی لغو کرده است.

شرکت کشتیرانی رویال کارائیب، گفته که تصمیم گرفته که برنامه‌های سفر خود به سرزمین‌های اشغالی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییر دهد و در این زمینه به مسافران هم اطلاع رسانی کرده است.

شرکت حمل و نقل دریایی کارنیوال نیز گفته که برنامه‌های سفرهای دریایی‌اش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییر داده و فعلا به بنادر رژیم صهیونیستی سفر نخواهد کرد.

گروه هتل‌های اینتر کانتیننتال نیز گفته که به‌طور جدی در حال دنبال کردن اوضاع امنیتی در اسرائیل است و تمهیدات امنیتی در اطراف هتل‌هایش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش داده است.

سخنگوی یک شرکت بزرگ هتل‌داری دیگر به نام سیکس سِنسِز شاهارود و ایندیگو، اعلام کرده که هتل‌های آنها در تل‌آویو تعطیل شده‌اند.

در حوزه نفتی نیز شرکت‌های بزرگ نفتی فعال در سرزمین‌های اشغالی واکنش‌های جدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به آغاز درگیری‌ها بین رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی داشته به‌گونه‌ای که شرکت نفتی شورون آمریکا که دومین شرکت بزرگ نفتی و گازی در آمریکا به‌شمار می‌رود، به دستور وزارت انرژی رژیم صهیونیستی فعالیت خود در میدان گازی تَمَر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در شمال سرزمین‌های اشغالی تعطیل کرده است.

جیمی دیمون، مدیرعامل بانک بزرگ جی پی مورگان آمریکا، به کارمندان این بانک گفته که تبعات درگیری‌های نظامی به شکل دومینوواری به بسیاری از نقاط جهان کشیده خواهد شد. این بانک بیش از ۲۰۰ کارمند در سرزمین‌های اشغالی دارد که از آنها خواسته از خانه کار کنند.

بانک گلدمن ساکس آمریکا هم کارمندان خود در تل‌آویو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دور کار کرده و به گزارش خبرگزاری بلومبرگ بانک مورگان استنلی نیز کارمندانش در اسرائیل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دورکار کرده است.

بانک سیتی گروپ که از جمله بزرگ‌ترین بانک‌های فعال در سرزمین‌های اشغالی به‌شمار می‌رود نیز امکان دورکاری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای کارمندانش فراهم کرده ، اما بانک آمریکا دفتر خود در اسرائیل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بسته و بانک یو بی اس نیز از کارمندانش خواسته تا در سایه تشدید تنش بین نیروهای فلسطینی و رژیم صهیونیستی از سفر به خاورمیانه خودداری کنند.

شرکت یو پی اس که بزرگ‌ترین شرکت تحویل مرسولات در جهان به‌ شمار می‌رود اعلام کرده تا اطلاع ثانوی تمام پروازهای خود با مبدأ یا مقصد رژیم صهیونیستی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به حالت تعلیق درآورده است.

شرکت ان ویدیا که بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه‌های الکترونیکی مورد استفاده در هوش مصنوعی و رایانه‌های گرافیکی به‌شمار می‌رود، نیز اعلام کرده که نشست خود با موضوع هوش مصنوعی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که قرار بود هفته آینده در تل‌آویو برگزار شود، لغو کرده است.

شرکت پوشاک اچ اند ام نیز گفته که تمام فروشگاه‌هایش در سراسر اسرائیل غاصب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل کرده است.

شرکت ایندیتکس نیز اعلام کرده که فروشگاه‌هایش در سراسر سرزمین‌های اشغالی تا اطلاع ثانوی بسته است. این شرکت که بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مد در جهان به‌شمار می‌رود ۸۴ فروشگاه در سرزمین‌های اشغالی دارد.

شرکت پومای آلمان هم که در زمینه تولید کالاها و پوشاک ورزشی فعالیت می‌کند و اتفاقا حامی مالی فوتبال رژیم صهیونیستی به‌شمار می‌رود، گفته کرده که تمام فعالیت فروشگاه‌های توزیع‌کننده محصولات این شرکت در سراسر تل‌آویو تعطیل شده است.

Visits: 1