توزیع میوه طرح تنظیم بازار در استان فارس آغاز شد 
توزیع میوه طرح تنظیم بازار در استان فارس آغاز شد 
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس گفت: توزیع میوه شامل سیب و پرتقال طرح تنظیم بازار از امروز (۲۶ اسفند) در استان آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،سیدکاظم موسوی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس تصمیم کمیته راهبری تنظیم بازار فارس قیمت مصوب برای عرضه سیب زرد و قرمز با کیفیت مناسب ۳۲ هزار و ۹۰۰ تومان، پرتقال تامسون ۱۸هزار و ۳۰۰ تومان و پرتقال والنسیا ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس ادامه داد: توزیع میوه در استان فارس در بیش از ۱۰۰ نقطه انجام می‌شود و عرضه تا پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

موسوی افزود: به مناسب ماه مبارک رمضان در طرح تنظیم بازار روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ و نوروز ۱۴۰۳ خرما نیز پیش‌بینی شده بود که از ۲۱ اسفند توزیع خرما آغاز شده و باتوجه به استقبال مردم ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در این طرح خرما کبکاب ۴۰ درصد پایین‌تر از قیمت بازار و با نرخ ۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان و خرما مضافتی ۲۵ درصد پایین‌تر از قیمت بازار و با نرخ ۸۵هزار تومان عرضه می‌شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس یادآور شد: کارگروه تنظیم بازار میوه شب عید و خرما با حضور دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله استانداری، جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه های مرتبط مسئولیت راهبری تنظیم بازار را برعهده دارد و اتحادیه تعاون روستایی استان فارس نیز به عنوان بخش خصوصی مجری تامین محصولات کشاورزی طرح بوده است.

Visits: 9